Raport z Polski Wydarzenia

Pracownicy PKM uratowali życie nastolatce

Godna pochwały postawa pracowników ochrony Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pozwoliła zapobiec tragedii. Powstrzymali oni nastolatkę przed targnięciem się na swoje życie. Swoją reakcją, zdecydowaniem i opanowaniem uratowali nie tylko ludzkie życie, ale i zapobiegli dramatowi wielu bliskich nastolatce osób.

Fot. monitoring PKM
Fot. monitoring PKM

Cała sytuacja miała miejsce w środowy wieczór, 28 września. Operatorzy monitoringu PKM zauważyli młodą dziewczynę, która usiadła na krawędzi peronu przystanku PKM Gdańsk Matarnia. Nie reagowała ona na wezwania przez megafon. Była roztrzęsiona i mocno zapłakana.

– Jeden z ochroniarzy natychmiast udał się na peron, drugi w tym czasie wezwał na miejsce służby ratunkowe – informuje PKM w mediach społecznościowych. – Równolegle dyspozytor ruchu PKM pozostawał w kontakcie z maszynistami najbliższych pociągów, aby w razie potrzeby wstrzymać ich wjazd na przystanek.

 

W trakcie rozmowy pracownik PKM usłyszał od nastolatki, że ta chce popełnić samobójstwo. Dziewczyna przyznała, że chwilę wcześniej zatelefonowała do mamy i się z nią pożegnała. Pracownik ochrony pozostał z nastolatką do czasu przyjazdu funkcjonariuszy policji i załogi karetki pogotowia.

– Ta historia pokazuje, jak ważne jest, abyśmy nie pozostawali obojętni, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji – podkreślają przedstawiciele PKM. – Duża część prób samobójczych, których wśród młodzieży z roku na rok jest niestety coraz więcej, w ocenie ekspertów jest w rzeczywistości wołaniem o pomoc. Wczoraj wieczorem na przystanku PKM Gdańsk Matarnia z pomocą zrozpaczonej nastolatce ruszyli pracownicy naszej ochrony i poświęcając jej „tylko” trochę swojego czasu i uwagi prawdopodobnie uratowali dziewczynę przed śmiercią lub kalectwem. Panowie – ogromne podziękowania i wielkie słowa uznania za Waszą postawę.

 

Potrzebujesz pomocy?

Telefon zaufania 116 111 jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne. 116 111 jest telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży

Dodaj komentarz