Personalia Wydarzenia

Pracownik Kolei Dolnośląskich finalistą Turystycznych Mistrzostw Blogerów

Bartosz Dziwak, wrocławianin, autor bloga turystycznego Bartekwpodrozy.pl, pracownik Kolei Dolnośląskich, został jednym z 16 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów. W ramach konkursowej rywalizacji zabierze czytelników w podróż po wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska.

Fot. materiały prasowe

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz inspiracje do wykorzystania bonu turystycznego. Województwo Dolnośląskie będzie reprezentował Bartosz Dziwak. Prowadzony przez niego blog Bartekwpodrozy.pl to jeden z najszybciej rozwijających się blogów podróżniczych w Polsce. Teraz – w ramach Mistrzostw – zaprosi on czytelników w podróż po najpiękniejszych zakątkach Dolnego Śląska.

– Podróżuję niezależnie, organizując samodzielnie transport, zakwaterowanie, określając plan zwiedzania i… będąc absolutnym panem swojego czasu, korzystając na przykład z kolei. Teraz chcę zaprosić czytelników na Dolny Śląsk – powiedział Bartosz Dziwak, który blogowanie łączy z pracą w Kolejach Dolnośląskich. – Zakwalifikowanie się do finałowej szesnastki to dla mnie sukces. Jestem dumny, że mam szansę reprezentować nasz region – dodał wrocławianin.

 

Bartosz Dziwak na swoim blogu dzieli się radami dotyczącymi samodzielnego podróżowania. Przedstawia odpowiedzi na pytania stawiane przez osoby szukające pomysłu na podróż. Udostępnia również czytelnikom praktyczne poradniki jak podróżować tanio i komfortowo. A wie co mówi – ostatnich latach odwiedził siedemnaście państw w Azji i Europie oraz wiele zakątków Polski. Jak podkreśla wszystkie podróże planował samodzielnie od A do Z.

– Chcę zachęcić do odwiedzenia mojego rodzinnego Dolnego Śląska, jednego z najbogatszych w atrakcje turystyczne województw w Polsce – zapewnia Dziwak. – Udział w konkursie to dla mnie duża rzecz ale przede wszystkim chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do spopularyzowania mniej znanych wśród turystów spoza Dolnego Śląska kierunków. Dlatego przez kilka ostatnich dni przygotowywałem materiał z wybranych przeze mnie tajemniczych Gór Sowich – kończy.