Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Prawie 1000 miejsc na parkingach PKP Mobility

Dwa we Wrocławiu, po jednym w Warszawie i Bolesławcu – Polskie Koleje Państwowe S.A. uruchomiły kolejne nowe parkingi pod marką PKP Mobility.

Prawie 1000 miejsc na parkingach PKP Mobility (fot. PKP S.A.)
Prawie 1000 miejsc na parkingach PKP Mobility (fot. PKP S.A.)

Działają one przy dworcu kolejowym w Bolesławcu, pod placem przed dworcem Wrocław Główny (parking podziemny), przy ul. Joannitów 13 we Wrocławiu za budynkiem dawnej dyrekcji kolei, a także przy al. Jerozolimskich 56c w Warszawie (wjazd od ulicy Żelaznej).

Sieć parkingów PKP Mobility charakteryzuje się ujednoliconym standardem usługi, przejrzystymi zasadami, czytelnym cennikiem i wygodą korzystania. W efekcie przekłada się to na spójny model zarządzania bezpośrednim otoczeniem obiektów należących do PKP S.A.

– Zapewnienie miejsc postojowych o odpowiednim standardzie jest szczególnie istotne w czasach, w których duża część społeczeństwa łączy podróż samochodem z innymi środkami transportu, również z koleją. PKP Mobility wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, zapewniając jednocześnie wartość dodaną dla PKP S.A. poprzez generowanie zysków z nowej działalności biznesowej – mówi Rafał Zgorzelski, członek zarządu ds. strategii i logistyki w PKP S.A.

 

Płatność za parkingi, we wszystkich lokalizacjach jest możliwa w parkomatach, gdzie można uiścić opłatę kartą oraz bilonem. Alternatywą jest płatność za pomocą aplikacji mobilnych. Z kolei w specjalnym e-sklepie PKP Mobility wykupimy abonamenty miesięczne. Parkomaty PKP Mobility dla wszystkich lokalizacji wyprodukowały, zainstalowały, a także serwisują Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. Urządzenia te są częściowo zasilane z pomocą paneli fotowoltaicznych.

W ramach usługi PKP Mobility w 2021 roku zostało udostępnionych około 500 miejsc parkingowych. W 2022 roku zaś kolejnych 445. Stworzenie placów zostało poprzedzone szczegółową analizą popytu na usługę parkingową, lokalnego otoczenia rynkowego oraz zapotrzebowania pasażerów i użytkowników dworców w ramach transportu na „pierwszej i ostatniej mili”.

Więcej informacji o parkingach PKP Mobility: www.pkp.pl/pl/dworce/pkp-mobility

Dodaj komentarz