Personalia Raport z Polski Wydarzenia

Prezes NEWAGU z tytułem Sądeczanina Roku 2020!

Zbigniew Konieczek, prezes nowosądeckiego Newagu, otrzymał tytuł Sądeczanina Roku 2020. Wielki finał plebiscytu odbył się w Piwnicznej, w trakcie Festiwalu Lachów i Górali, połączonego z Festiwalem Biegowym.

Nominowanych do nagrody Sądeczanin Roku 2020 było 9 osób, zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim prezes Zarządu NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek. Kilka słów o laureacie wygłosił Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.

– Ze Zbigniewem Konieczką znamy się ponad 20 lat. To wspaniały inżynier i wybitny menadżer – mówił w laudacji. –  Nikt dwie dekady temu nie wierzył w sukces przejmowanego przez niego przedsiębiorstwa Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Wziął na swoje ramiona wielomilionowe zobowiązania i kilkadziesiąt milionów straty. Zbudował fantastyczny zespół, który poprowadził do sukcesu, zmieniając zakład w przedsiębiorstwo produkcyjne i podniósł je z kolan. Bardzo się  cieszymy, kiedy słyszymy o kolejnych sukcesach Newagu i z tego, jak wysoką jakością wygrywa wielomilionowe kontrakty.