Raport z Polski Wydarzenia

Prezes UTK zwiedził zaplecze techniczne warszawskiej SKM

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego odwiedził zaplecze techniczne Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Zapoznał się m.in. ze szczegółami budowy i funkcjonowania w praktyce systemów hamulcowych w nowoczesnych pojazdach trakcyjnych.

Fot. Urząd Transportu Kolejowego
Fot. Urząd Transportu Kolejowego

W spotkaniu na zapleczu technicznym SKM na warszawskich Odolanach uczestniczył Prezes UTK, dr inż. Ignacy Góra wraz z Wiceprezesem ds. bezpieczeństwa, Kamilem Wilde, a także przedstawiciele Departamentów Monitorowania i Bezpieczeństwa, Planowania i Nadzoru oraz Techniki i Wyrobów. Obecny był również Alan Beroud, Prezes warszawskiej SKM, oraz Józef Michalik, członek zarządu NEWAG sp. z o.o.

Wizyta była okazją do bliższego przyjrzenia się zapleczu technicznemu SKM. W trakcie spotkania odbyło się szkolenie połączone z praktyczną prezentacją zasad funkcjonowania systemów hamulcowych w nowoczesnych pojazdach trakcyjnych. Prezentacji dokonano na jednym z nowo wyprodukowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii 45WE „Impuls”. Nad bezpieczeństwem pasażerów w tego rodzaju pojazdach czuwa kilka rodzajów systemów hamulcowych zapewniających hamowanie w trakcie jazdy pociągu, utrzymujących pojazd podczas postoju np. przy peronie lub przed semaforem, a także zapewniających bezpieczne odstawienie pociągu na dłuższy czas.

Czwartkowa (20.10) wizyta Prezesa UTK to powrót do inicjatywy spotkań z przedsiębiorcami działającymi na rynku kolejowym, które były realizowane przed wybuchem pandemii COVID-19. Tego rodzaju spotkania to okazja do rozmowy z przedstawicielami poszczególnych spółek, a także wyjaśniania ewentualnych problemów. Dla ekspertów UTK to także okazja do zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania poszczególnych przedsiębiorstw oraz poszerzania wiedzy o rozwiązaniach technicznych dostępnych na rynku kolejowym.

Dodaj komentarz