Aktualności Inwestycje

Przebudowa wiaduktów i mostów w Opolskiem

Podróżni korzystają z nowych dostępnych peronów i krótszych podróży między Kędzierzynem-Koźlem a Opolem. Widać przebudowę mostów i wiaduktów na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększa możliwości kolei na Opolszczyźnie i na trasach dalekobieżnych.

Fot. Anna Hempel / PKP PLK S.A.

Modernizacja linii między Kędzierzynem-Koźlem a Opolem Zachodnim za ponad 800 mln zł jest współfinansowana z instrumentu unijnego CEF Łącząc Europę.

Fot. Anna Hempel / PKP PLK S.A.

Zakończyły się zasadnicze prace między Kędzierzynem-Koźlem a Opolem. Przebudowane tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania, a także mosty pozwoliły na krótsze podróże. Dostęp do pociągów jest łatwiejszy zarówno na stacjach, jak i przystankach.

Co się zmieniło?

Na stacji Opole Główne są nowe tory przy peronach nr 1 i 2. Podróżni korzystają z przebudowanego przejścia podziemnego Jego konstrukcja zapewnia sprawny przejazd pociągów i bezpieczne przejście między peronami. Zakończyły się także zasadnicze prace przy nowym peronie 1A, który ułatwia już służbową obsługę składów pasażerskich. Maszyny pracują wzdłuż jednego z dwóch torów – od Opola Głównego po Opole Zachodnie. (patrząc w kierunku Wrocławia to tor lewy).