Raport z Polski Wydarzenia

Przed nami II Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei

W dniach 1 – 2 października w Rogowie, w województwie łódzkim, odbędzie się II Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei, organizowany przez Fundację ProKolej i Fundację Polskich Kolei Wąskotorowych. Będzie to druga edycja wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się w zeszłym roku na Mazowszu.

Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei
Fot. kolej365.pl/kongres-entuzjastow-kolei/

Kongres to wydarzenie adresowane przede wszystkim dla osób z całej Polski, które działają aktywnie w organizacjach i środowiskach zaangażowanych w ochronę i promowanie transportu kolejowego. Jest to zarazem okazja do spotkania profesjonalistów, zajmujących się koleją zawodowo i hobbystów, interesujących się kolejnictwem w wolnym czasie.

W programie dwudniowego wydarzenia znajdzie się cykl prezentacji o projektach promujących i wspierających kolej, realizowanych z sukcesem w różnych częściach Polski. Zaplanowane są również dyskusje o możliwościach rozwoju branży i finansowaniu organizacji hobbystycznych. Organizatorzy planują, że motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie rozmowa o wizerunku medialnym branży kolejowej, współpracy z samorządami i pozyskiwaniu sponsorów.

-Zeszłoroczne spotkanie w Piasecznie potwierdziło, że środowiska kolejowe rozproszone po całym kraju często nie wiedzą o sobie nawzajem. Tymczasem osoby zainteresowane branżą szukają nie tylko podpowiedzi i kontaktów, ale chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i radami jak skutecznie zmieniać kolejową rzeczywistość – podkreśla dr Jakub Majewski, Prezes Fundacji ProKolej, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

 

Intencją organizatorów jest, aby podobnie jak w ubiegłym roku Kongres miał również wymiar integracyjny. Częścią wizyty w województwie łódzkim będą również atrakcje plenerowe, takie jak zwiedzanie lokomotywowni wąskotorowej, przejazdy pociągami specjalnymi, wyścigi drezyn ręcznych i wieczorne spotkanie przy ognisku. A  na najwytrwalszych zorganizowane zostanie afterparty, na stacji Rogów Towarowy.

Więcej szczegółów praz szczegółowy harmonogram kongresu znajdziecie tutaj:

II Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei

PKP buduje nowy dworzec PKP w Rogowie [WIZUALIZACJE]

Dodaj komentarz