Aktualności Konferencja

Przedłużamy Europejski Tydzień Mobilności!

Europejski Tydzień Mobilności 2023 potrwa w Polsce dwa tygodnie! To za sprawą Kongresu Nowej Mobilności, który startuje w Łodzi już 26 września br. Największe wydarzenie zrównoważonego transportu w regionie CEE zgromadzi ponad 300 mówców z całego świata. W strefie EXPO zaprezentuje się ponad 150 partnerów i wystawców, liderów zeroemisyjnych technologii.

Polskę czekają dwa elektryzujące tygodnie, które upłyną pod hasłem elektromobilności. W najbliższą sobotę, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności, organizowany co roku przez Komisję Europejską. Święto zrównoważonego transportu będzie obchodzone w całej Polsce. Miasta i organizacje zrealizują tematyczne wydarzenia, inicjatywy i akcje edukacyjne, które potrwają do 22 września. Zaledwie cztery dni później, 26 września, rozpoczyna się Kongres Nowej Mobilności 2023, największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencja i targi zeroemisyjnych technologii w transporcie. Ponad 300 prelegentów omówi na 6 scenach, w ramach 100 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych, najważniejsze wyzwania i trendy związane z rozwojem sektora e-mobility.

Inspirujący prelegenci

Udział Kongresie Nowej Mobilności 2023 zapowiedzieli przedstawiciele instytucji unijnych, administracji centralnej i samorządowej, placówek dyplomatycznych, a także eksperci i praktycy rynku.

W dyskusji na temat przyszłości transportu wezmą udział m.in. szefowie resortów rządowych: Anna Moskwa (Minister Klimatu i Środowiska) i Waldemar Buda (Minister Rozwoju i Technologii), włodarze największych polskich miast, w tym Hanna Zdanowska (Prezydent Miasta Łodzi), Aleksandra Dulkiewicz (Prezydent Miasta Gdańska) oraz Konrad Fijołek (Prezydent Miasta Rzeszowa), jak również Michał Kurtyka, Prezydent COP24 – mówi Aleksander Rajch, członek zarządu PSPA.

 

Lista prelegentów obejmuje również liderów biznesu oraz trzeciego sektora. Wśród nich m.in. Lucie Mattera, Secretary General, Charge Up Europe (organizacji branżowej zrzeszającej wiodących operatorów infrastruktury, dysponujących siecią ponad 500 tys. punktów ładowania w całej Europie) i Robert Chryc-Gawrychowski z Northvolt, czołowej firmy europejskiego przemysłu bateryjnego. O doświadczeniach zagranicznych metropolii w budowie ekologicznej mobilności opowie natomiast Karen Vancluysen – Sekretarz Generalna Polis Network – działającej od 1989 r. sieci europejskich miast i regionów (w tym m.in. Barcelony, Berlina, Brukseli, Dublina, Göteborga, Londynu, Mediolanu czy Wiednia) współpracujących w celu opracowania innowacyjnych technologii i polityk w zakresie transportu lokalnego. KNM zaszczyci swoją obecnością także William Todts, Executive Director w Transport & Environment, czyli wiodącej organizacji zeroemisyjnego transportu w Europie, a także przedstawiciele podmiotów unijnych: Maria Tsavachidis, CEO w EIT Urban Mobility oraz Diego Pavia, CEO w EIT InnoEnergy. Lista mówców i uczestników KNM 2023 liczy ponad 300 liderów,
ekspertów i praktyków rynku elektromobilności.

Kompleksowy program

Zaplanowany w dniach 26 do 28 września br. program KNM 2023 obejmuje ponad 100 punktów i aktywności (debaty, sesje, panele, warsztaty, wystąpienia) dotyczących wszystkich najważniejszych aspektów i wyzwań związanych z rozwojem zrównoważonego transportu w Polsce i Europie.

Dodaj komentarz