Analizy Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Rekordowy lipiec w PKP Intercity

PKP Intercity odnotowała w lipcu rekordową frekwencję na pokładach swoich pociągów. Podróż składami przewoźnika odbyło prawie 6,5 mln pasażerów. To o 46 proc. więcej niż w lipcu roku ubiegłego (4,43 mln osób).

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Lipiec 2022 r. po czerwcu i maju, okazał się dla PKP Intercity kolejnym miesiącem rekordowych wyników przewozowych. Tegoroczne zainteresowanie ofertą przewoźnika po pierwszych siedmiu miesiącach roku jest prawie dwa razy większe niż w 2021 roku.

Lipiec w liczbach:

  • blisko 6,5 mln – tylu podróżnych podróżowało z PKP Intercity w lipcu
  • To wzrost o 34% w stosunku do lipca 2019 roku (4,8 mln pasażerów) – ostatnich wakacji przed pandemicznymi ograniczeniami;
  • To o 46% więcej niż w lipcu ubiegłego roku (4,43 mln pasażerów);
  • średnio 209 tys. osób dziennie jeździło pociągami PKP Intercity;
  • 372 tys. sprzedanych biletów w ramach oferty Taniej z Bliskimi;
  • 967 tys. osób cieszyło się tańszymi podróżami dzięki nowej ofercie.

W ciągu siedmiu miesięcy 2022 r. na pokład pociągów PKP Intercity wsiadło ponad 32 mln osób. To ponad 15 mln więcej (90%) niż w tym samym czasie w ubiegłym roku – wówczas po 7 miesiącach było 16,8 mln pasażerów. To także 16% lepszy wynik niż w analogicznym okresie rekordowego do tej pory 2019 roku.

Aby zapewnić jak najwięcej dodatkowych miejsc w pociągach, od 1 do 31 lipca 710 pociągów zostało wzmocnionych 1049 wagonami. Dzięki intensywnemu monitoringowi frekwencji i zainteresowania, tam gdzie tylko było to możliwe, PKP Intercity mogło wzmacniać pociągi dodatkowymi wagonami.

– Takie wyniki budzą naszą radość – codzienna praca całej spółki daje efekty i satysfakcję. Polacy chętnie wracają na kolej, po okresie pandemicznych obostrzeń – więcej podróżują pociągami i przyczyniają się do ograniczania emisji CO2. Rekordy przewozowe udowadniają również słuszność intensywnych inwestycji w kolej, która musi być przygotowana na obsługę coraz większej liczby pasażerów – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

 

 

Blisko milion podróżnych skorzystało z nowej oferty PKP Intercity

Wpływ na wzrostowy trend miało wprowadzenie z początkiem lipca nowej oferty promocyjnej Taniej z Bliskimi, która spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Dzięki niej podróżujący w grupach od 2 do 6 osób, pociągami kategorii IC oraz TLK otrzymują 30% zniżki na wszystkie bilety. Co istotne, promocja ta łączy się z ulgami ustawowymi, osoby posiadające np. ulgę studencką mogą skorzystać z mocno obniżonej ceny za przejazd. Dzięki temu oferta przewoźnika zyskała na konkurencyjności w stosunku do grupowych przejazdów samochodami, gdzie koszty benzyny rozkładają się pomiędzy podróżnych. Potwierdzeniem są wysokie wyniki sprzedaży biletów w ramach oferty Taniej z Bliskimi. Tylko w lipcu zakupiono bilety dla blisko miliona podróżnych.

Odpowiadamy na potrzeby naszych pasażerów. Do niedawna podróż 4 osób samochodem była bardziej opłacalna niż przejazd pociągiem kategorii ekonomicznej. Wprowadzając ofertę „Taniej z Bliskimi” dołożyliśmy naszą cegiełkę do rządowej tarczy antyinflacyjnej, zapewniając Polakom konkurencyjny, wygodny i ekologiczny środek transportu na wakacyjny wypoczynek. Oferta ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczny sezon letni jest dla nas rekordowy, wprowadzamy wiele zmian ofertowych i taborowych, ale to nie koniec. Wkrótce ogłosimy kolejne udogodnienia w zakupie biletów – dodaje Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Dodaj komentarz