Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Ruszyła przebudowa stacji PKP Oświęcim

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły przebudowę stacji PKP Oświęcim. Powstaną nowe perony i podziemne przejście wyposażone w windy. Inwestycja prowadzona jest w ramach prac na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice w ramach POIiŚ.

Fot. Sebastian Jaglarz / PKP PLK

Zgodnie z projektem, na stacji zainstalowanych zostanie pięć wind, wiaty oraz czytelne oznakowanie. Wykonawca rozpoczął prace od zabezpieczenia terenu i rozbiórki zużytej sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Maszyny wykorzystywane będą do demontażu torów i peronów.

Powstaną trzy nowe, wyższe perony. Każdy wyposażony w wiaty i ławki oraz tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Dostęp do pociągów zwiększy pięć wind – zainstalowane zostaną przy wyjściach na perony oraz w nowym przejściu podziemnym.

Bezkolizyjny trakt o długości 133 m zastąpi kładkę nad torami i zwiększy bezpieczeństwo na stacji, a mieszkańcy zyskają wygodną komunikację z dwóch stron miasta. Istotnym udogodnieniem będzie system ścieżek dotykowych dla osób niedowidzących.

Czytaj dalej >