Wydarzenia

Ruszyły zapisy na szkolenie UTK dla audytorów

W piątek 2 lipca ruszyły zapisy na szkolenia dla audytorów w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego. W trakcie najbliższego, które odbędzie się 15 lipca, poruszone zostaną tematy wymagań prawnych i normatywnych, najważniejszych elementów dwóch systemów zarządzania – SMS, MMS – oraz rozszerzenia obowiązku certyfikacji ECM. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są na stronie ABK.

Proces niezależnego audytu jest jednym z najistotniejszych elementów proaktywnego zarządzania bezpieczeństwem w ramach Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS) i Utrzymaniem (MMS). Systemy te oparte są o doświadczenia i wiedzę wcześniejszych rozwiązań z obszaru jakości i innych norm rodziny ISO.

W trakcie spotkania zostaną omówione wymagania prawne i normatywne, najważniejsze elementy dwóch systemów zarządzania (SMS, MMS) z uwzględnieniem wymagań jakie weszły wraz z IV pakietem kolejowym w zakresie wydawania jednolitych certyfikatów bezpieczeństwa oraz rozszerzenia obowiązku certyfikacji ECM.

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia stanowi także platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego odbędzie się 22 lipca. Omówione zostaną nadzorcze postępowania administracyjne Prezesa UTK.

Dodaj komentarz