Tramwaje

Rząd zwiększa limity w pojazdach transportu publicznego

Do pociągów, metra, autobusów i tramwajów od 15 maja będzie mogło wsiąść więcej pasażerów. Rząd opublikował w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 6 maja zapis, pozwalający przewoźnikom przewieźć osoby odpowiadające liczbie nie 30 proc. a 50 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Do zmian przygotowują się wszyscy przewoźnicy, informując o limitach i maksymalnej liczbie osób, które mogą znaleźć się od 15 maja na pokładzie pojazdu. 

MPK Wrocław informacje o limitach i liczbie osób naklei na drzwiach wrocławskich tramwajów i autobusów – informuje Bartosz Naskręski, rzecznik prasowy spółki. 

 

Zmiany skomentował także Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Jest to dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale również dla przewoźników. Tak ostre limity w transporcie publicznym bywają trudne do wyegzekwowania, co widzą wszyscy podróżni. Jest to widoczne zwłaszcza teraz, gdy wielu maturzystów pojawia się w tramwajach czy autobusach. Jednocześnie chcę przypomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Zarówno badania z Francji, Niemiec czy Hongkongu pokazują, że liczba zakażeń, do których doszło w autobusach i tramwajach jest znikoma. Zwłaszcza w porównaniu do ryzyka zarażenia się w biurze czy w domu.

Dodaj komentarz