global Raport z Polski Wydarzenia

SIM Factor dostarczy symulatory dla Northern Trains

SIM Factor podpisał z Northern Trains umowę na dostawę symulatorów kolejowych. W ramach wielomilionowego kontraktu polska spółka dostarczy sześć pełnowymiarowych symulatorów na platformach ruchu, 24 symulatorów typu SMART oraz 2 symulatory przedziału pasażerskiego.

Symulatory zapewnią maszynistom, konduktorom i innym pracownikom kolejowym pełne środowisko pracy w pociągu typu Class 331 oraz Class 195, planowana baza tras będzie zawierać 400 mil realnie odtworzonych tras sieci Northern – informuje SIM Factor.

– Powierzenie SIM Factor tak dużego i prestiżowego projektu uważamy za szczególne wyróżnienie, ale przede wszystkim jest to nasze zobowiązanie. Po wielu sukcesach w Unii Europejskiej chcemy ponownie zaskoczyć rynek jakością i unikalnością naszych rozwiązań, które zaprojektujemy specjalnie dla firmy Northern – mówi Michał Wierzbicki, wiceprezes SIM Factor.

 

Dwie Akademie Nortern zakupią sześć symulatorów pełno kabinowych na platformie ruchu, dodatkowo, dwa symulatory kabiny pasażerskiej, umożliwiające szkolenie personelu operacyjnego w zakresie obsługi drzwi, odprawy pasażerów i ewakuacji awaryjnej – oraz wyposażenie dla czterech sal szkoleniowych z łączną liczbą 24 statycznych replik pulpitu maszynisty.

Pierwsze symulatory dostarczone zostaną pod koniec 2024 r. Szkolenia rozpoczną się kilka miesięcy później.

Nothern Trains będzie pierwszym operatorem kolejowym w Wielkiej Brytanii, szkolącym pracowników na symulatorach na platformach ruchu.

Spółka zatrudnia ok. 3500 maszynistów i konduktorów, co roku zaś przyjmujemy kolejnych 400 pracowników – mówi Lisa Leighton, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie Northern. – Istotne, byśmy inwestowali w ich szkolenia na najwyższym poziomie. Northern jest powszechnie uznawany za lidera branży, jeśli chodzi o szkolenie maszynistów i konduktorów, a inwestycja w nowe symulatory tylko wzmocni naszą pozycję.

 

SIM Factor to wiodący dostawca zaawansowanych symulatorów kolejowych z siedzibą w Polsce. Firma posiada bogate doświadczenie w dostarczaniu dedykowanych systemów szkoleniowych i świadczy swoje usługi klientom w Polsce, Republice Czeskiej, Austrii i krajach bałtyckich.

Zastosowane przez SIM Factor zaawansowane technologie i symulatory są wykorzystywane w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów Urzędu Transportu Kolejowego.

Northern to drugi co do wielkości operator kolejowy w Wielkiej Brytanii, oferujący 2500 usług dziennie do ponad 500 stacji na terenie północnej Anglii.

Dodaj komentarz