Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Spełnij marzenie z dzieciństwa! Zostań maszynistą

Kolej pamięta się jeszcze z dzieciństwa. Pierwsza zabawa ciuchcią rozłożoną na dywanie. Pierwsze marzenie, żeby w firmowej czapce z daszkiem poprowadzić swój pociąg. Pierwsze wspomnienie prawdziwego składu, mknącego po torach z zawrotną prędkością. Dowożącego do szkoły, pracy, na wakacje, na grille, na spotkania z przyjaciółmi.

Fot. Bartek Banaszak
Fot. Bartek Banaszak

Na kolei nic dzieje się bez ludzi. Najważniejsi są pasażerowie i Ci, którzy prowadzą pociągi. To maszynistki i maszyniści – darzeni szacunkiem w środowisku specjaliści w swoim fachu. To dzięki nim każdego dnia tysiące warszawiaków i warszawianek dociera bezpiecznie i wygodnie do celu.

Szybka Kolej Miejska od 2021 roku organizuje kursy na licencję maszynisty, aby pozyskać najlepsze kandydatki i najlepszych kandydatów, którzy w przyszłości m.in. usiądą za sterami nowoczesnych, czerwono kremowych Impulsów 2 – to 21 pojazdów, które SKM otrzyma od Newagu, w ramach największego kontraktu w swojej historii (dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020).