Aktualności Inwestycje Pasażer

Sprawniejsze podróże koleją w świętokrzyskim

Nowe perony w Dębskiej Woli i Włoszczowicach na trasie Kielce – Busko-Zdrój oraz na stacji Małogoszcz na linii Kielce – Częstochowa zapewnią wygodne codzienne dojazdy i łatwy dostęp do kolei wszystkim podróżnym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ok. 11 mln zł na prace z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025.

Sprawniejsze podróże koleją w świętokrzyskim
fot. Krzysztof Trybek / PKP PLK S.A.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dzięki programowi budowy przystanków zapewni lepsze warunki podróży i poprawi dostęp do kolei na trzech przystankach w województwie świętokrzyskim.

O inwestycjach z rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych zapewnia w województwie świętokrzyskim powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu:

Nowe perony w Dębskiej Woli, Włoszczowicach i Małogoszczu to krok do budowania atrakcyjnej oferty podróży pociągiem dla mieszkańców mniejszych miejscowości.

 

– W województwie świętokrzyskim jeszcze w tym roku zwiększy się dostęp do kolei na trasie KielceBusko Zdrój. Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025 pozwala mieszkańcom coraz częściej wybierać kolej jako atrakcyjny środek transportu w codziennych i okazjonalnych podróżach. Nowe i odbudowywane przystanki są dostępne dla wszystkich podróżnych – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.