Inwestycje Pasażer

Stacja tymczasowa na Spyrkówce dla podróżnych pod Tatry

Od 25 czerwca, na wakacje, wracają pociągi na modernizowaną trasę Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane. Dla pasażerów wybierających dalekobieżne i regionalne połączenia na podróż do zakopanego, przygotowano tymczasową stację na zakopiańskiej Spyrkówce.

Stacja kolejowa Zakopane Spyrkówka (fot. Arkadiusz Mstowski / PKP PLK)
Stacja kolejowa Zakopane Spyrkówka (fot. Arkadiusz Mstowski / PKP PLK)

Prace na jednotorowej linii Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane, zaplanowano tak, by umożliwić kursowanie pociągów w czasie największego zainteresowania podróżami pod Tatry. Dzięki inwestycji PLK, zmodernizowane perony na 21 stacjach i przystankach ułatwią pasażerom letnie wyjazdy na Podhale. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinasowana jest w ramach POIiŚ.

Stacja na Spyrkówce, zastępuje stację Zakopane

Latem, na stacji Zakopane wykonawca kontynuować będzie prace budowlane, które rozpoczął w marcu bieżącego roku. Zakopiańska Stacja kolejowa korzystnie zmieni się dla podróżnych. Zamiast dotychczasowych trzech, będą cztery wysokie perony, ułatwiające wsiadanie do pociągów. Nowe obiekty będą dłuższe, co pozwoli przewoźnikom na swobodne planowania postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych. Podróżni odczują podniesienie komfortu. Inwestor wyposaży obiekt w Nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowania oraz ścieżki dotykowe dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.