Publikacje Firm

System VeloGleis firmy MMR Group TransComfort doceniony na TRAKO 2021

Podczas tegorocznej 14. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, MMR Group TransComfort otrzymało nagrodę im. Prof. Jana Podoskiego dla systemu VeloGleis.

System VeloGleis firmy MMR Group TransComfort doceniony na TRAKO 2021

Nagroda im. Prof. Jana Podoskiego przyznawana jest przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej dla innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii dla komunikacji miejskiej. W tym roku nagrodę w kategorii „Infrastruktura torowa” przyznano produktowi VeloGleis.

System VeloGleis, który MMR Group TransComfort oferuje na rynek polski wspólnie ze swoim wieloletnim partnerem SEALABLE Solutions GmbH, jest przeznaczony przede wszystkim dla rowerzystów i pieszych pokonujących torowiska. Rowerzyści często bowiem ryzykują własne zdrowie, starając się manewrować, aby koła roweru nie wpadały w przestrzeń przeznaczoną dla obrzeża koła tramwajowego. Torowisko staje się zatem istotną przeszkodą w codziennym ruchu ulicznym, szczególnie podczas wyścigów rowerowych, gdzie kongestia rowerzystów i szybkość jazdy stanowią dodatkowe niebezpieczeństwo.

VeloGleis to stalowa konstrukcja z rdzeniem w postaci wytłaczanego profilu elastomerowego. Profil ten wypełnia rowek toru zapewniając bezpieczną jazdę rowerem lub komfortowe chodzenie w butach na wysokim obcasie. System VeloGleis tworzy całkowicie zamkniętą powierzchnię podczas korzystania z drogi przez rowerzystów lub pieszych. Więcej o systemie pod poniższym linkiem:

https://tc.mmrgroup.pl/2021/01/18/bezpieczenstwo-rowerzystow-na-torowiskach-2/ .

VeloGleis zyskał już uznanie i referencje w Niemczech i Szwajcarii. Zainteresowanie tym systemem w Polsce wyraziły praktycznie wszystkie duże Zarządy Tramwajowe, a z kilkoma MMR Group TransComfort jest już w trakcie ustaleń, co do konkretnych miejsc jego instalacji. Nagroda im. Prof. Jana Podoskiego to wielkie wyróżnienie i dowód na to, że najwyższy czas zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych na polskich torowiskach.

System VeloGleis poprawi bezpieczeństwo rowerzystów na torowiskach?

Dodaj komentarz