global Publikacje Firm Wywiady

Technologia dla bezpiecznego środowiska [WYWIAD]

Wywiad z Patrickiem Fabre – Dyrektorem Generalnym Lacroix w Hiszpanii na temat aktywności spółki w Polsce, jej potencjału i filozofii.

Panie Prezesie, pomimo realizowania na terenie naszego kraju dużych projektów Lacroix wydaje się dość anonimową firmą dla polskich czytelników. Czy może Pan przedstawić firmę polskiemu sektorowi kolejowemu?

Przekonani, że technologia powinna przyczyniać się do tego, aby nasze środowisko życia stało się prostsze, bardziej zrównoważone i bezpieczniejsze, LACROIX wspiera swoich klientów w budowie inteligentnych ekosystemów życiowych i zarządzaniu nimi dzięki połączeniu sprzętu i technologii. Jako notowana na giełdzie rodzinna firma o średniej kapitalizacji, z obrotem w wysokości 501 mln euro w 2021 r., LACROIX łączy w sobie niezbędną elastyczność wymaganą do wprowadzania innowacji w ciągle zmieniającym się sektorze technologicznym z możliwością uprzemysłowienia solidnego i bezpiecznego sprzętu, najnowocześniejszym know-how w zakresie przemysłowych rozwiązań IoT i sprzętu elektronicznego do zastosowań krytycznych oraz długoterminową wizją inwestowania i budowania na przyszłość.

LACROIX projektuje i produkuje sprzęt elektroniczny dla swoich klientów, w szczególności z branży motoryzacyjnej, automatyki domowej, lotniczej, przemysłowej i zdrowotnej (największy zakład produkcyjny znajduje się w Polsce). LACROIX dostarcza również bezpieczny sprzęt do zarządzania infrastrukturą krytyczną, taką jak inteligentne drogi (oświetlenie uliczne, znaki drogowe, zarządzanie ruchem, V2X) oraz zarządzanie i eksploatacja systemów wodnych i energetycznych.