Publikacje Firm Raport z Polski

Technologie Medcom nagrodzone na 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO – najważniejszego w tym roku spotkania branży w Europie. Obok premier, prezentacji wyjątkowych produktów oraz spotkań biznesowych przyznano także nagrody. Wśród laureatów znalazł się polski producent rozwiązań energoelektronicznych dla transportu szynowego. Firma Medcom zdobyła Medal Prezesa SEP, Nagrodę im. prof. Jana Podoskiego oraz wyróżnienie im. prof. Czesława Jaworskiego.

To już 14. edycja wydarzenia, skupiającego czołowych producentów branży transportowej. Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich o powierzchni niemal 40 tys. metrów kwadratowych znalazły się stoiska ponad 500 wystawców z 25 krajów oraz kilometr torowiska z prezentowanymi pojazdami.

Medcom nagrodzony w prestiżowych konkursach

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to m.in. prestiżowe konkursy: Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie promujący aktywność na polu CSR, Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich uznawany za jedną z najważniejszych w Polsce nagród w dziedzinie elektryki, Nagroda im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań oraz Nagroda im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wykorzystywania nowych technologii. Ogłoszenie laureatów miało miejsce podczas uroczystej gali, która w tym roku odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności. Wśród nagrodzonych znalazły się urządzenia opracowane przez warszawskiego producenta.

Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za zasilacz buforowy serii ZB110DC100 w technologii węglika krzemu (SiC) z chłodzeniem naturalnym do lokomotyw i wagonów pasażerskich.