Inwestycje Tramwaje

#TORYwolucja wchodzi na plac Jana Pawła II [GRAFIKI]

Trzy wakacyjne inwestycje wrocławskiej TORYwolucji udało się ukończyć przed terminem. Teraz wrocławskie MPK  rozpoczyna długo wyczekiwany remont jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych: placu Jana Pawła II. Uda się go wykonać bez całkowitego zamykania placu dla ruchu tramwajów.

Fot. MPK Wrocław

MPK oddaje do ruchu wyremontowane skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich z al. Hallera. Dziś (27.08) odbył się udany przejazd próbny, więc tramwaje linii 2, 6, 7 i 17 mogą od soboty (28.08) wrócić na swoje stałe trasy w kierunku Krzyków i Kleciny.

– To trzecia ważna wakacyjna inwestycja w ramach TORYwolucji, którą oddajemy do ruchu przed terminem  – zaznacza Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. –  Dzięki zaangażowaniu naszych podwykonawców i pracowników już w zeszłą sobotę, z tygodniowym wyprzedzeniem, przywróciliśmy ruch na placu Strzegomskim i na ul. Kazimierza Wielkiego. Ale działamy dalej, przed nami kolejne wyzwania – dodaje.

 

Teraz torowcy wkraczają na plac Jana Pawła II, gdzie wymienią rozjazdy, łuki i skrzyżowanie torów. Dzięki pracom prowadzonym przez przewoźnika, z ulgą odetchną także kierowcy, bo – jak zwykle przy tego rodzaju inwestycjach – MPK zadba o ułożenie równej, gładkiej nawierzchni w pobliżu torów, w miejscu obecnej, mocno już wyboistej.

– Pragnę uspokoić mieszkańców: na żadnym etapie prac nie będzie sytuacji, w której zamkniemy dla tramwajów cały plac. Harmonogram prac jest tak pomyślany, żeby przez cały czas tramwaje mogły tamtędy kursować w określonych relacjach. – zapewnia prezes MPK. – Nasze zadania skoordynowaliśmy także z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta, który będzie prowadził remont przejścia podziemnego pod placem.