Raport z Polski Wydarzenia

Tragedia na torach w Łańcucie. Dlaczego maszynista zbiegł?

Dlaczego maszynista pociągu technicznego, który brał udział w śmiertelnym wypadku na torach uciekł z miejsca zdarzenia? Wyjaśni to prokuratura, która bada szczegóły i okoliczności zdarzenia. Według ustaleń „Super Expressu”, śledczy sprawdzają, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Tragedia na torach w Łańcucie. (Fot. Podkarpacka Policja)
Tragedia na torach w Łańcucie. (Fot. Podkarpacka Policja)

Przypomnijmy: do tragedii doszło w środę 11 maja. Samochód osobowy marki ford nie zachował szczególnej ostrożności i wjechał na tory kolejowe, mimo rozpoczęcia procesu opuszczania zapór. Chwilę później w auto uderzył pociąg techniczny.

W wyniku wypadku na miejscu zginęła 50-letnia kobieta kierująca autem. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski, śledczy biorą pod uwagę motyw targnięcia się na życie.

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo ws. doprowadzenia Krystyny C do targnięcia się na własne życie poprzez  wjechanie kierowanym przez nią pojazdem marki Ford Fokus na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę z maszyną techniczną, w wyniku czego poniosła śmierć, tj. o przestępstwo z art. 151 k.k.