Raport z Polski Targi Wydarzenia

TRAKO 2021 nie da się pandemii? [KOMENTARZE]

Intensywnie prowadzone są także prace Rady Programowej TRAKO związane z tworzeniem programu merytorycznego wydarzenia.

– Deficyt stacjonarnych debat, konferencji i spotkań w mniej oficjalnej formule, jest mocno komunikowany przez branże – zaznacza Dyrektor Projektu. – To daje nam dodatkową energię do pracy i tworzenia także nowych eventów programowych. Mam nadzieje, że już wkrótce będziemy mogli opublikować wstępny program.

Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów organizatorów, MTK TRAKO 2021 będą najważniejszym wydarzeniem branżowym nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Co istotne, zostaną zorganizowane w Europejskim Roku Kolei. Jesienią w podróż wyruszy specjalny pociąg promujący wydarzenie – Connecting Europe Train (TEN-Train). Jednym z jego przystanków będzie właśnie Gdańsk i targi TRAKO.

– Przed nami bardzo intensywny czas prac organizacyjnych w trudnej, a przede wszystkim nie do końca przewidywalnej rzeczywistości – podsumowuje Dorota Daszkowska. -Współpraca i życzliwość okazywana przez współorganizatora Grupę PKP, Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Transportu Kolejowego i Partnerów skupionych w Radzie Programowej, a przede wszystkim wypowiadanych z nadzieją przez wystawców życzeń spotkania się we wrześniu w Gdańsku, jest dla nas nieocenionym wsparciem i pokazuje, jak bardzo wszyscy tęsknimy za swoją obecnością i możliwością osobistych spotkań. To co teraz jest chyba najistotniejsze i najefektywniej może przyczyniać się do opanowania pandemii: to przestrzeganie zaleceń sanitarnych i aktywny udział w procesie szczepień, o co wszystkich proszę i bardzo zachęcam.

 

O komentarze dot. organizacji targów TRAKO 2021 poprosiliśmy osoby związane z branżą transportu szynowego

“Przy zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu między uczestnikami targów, spotkania biznesowe mogą być bezpieczne. Ponadto, wg najnowszych informacji, we wrześniu tego roku znacząca część społeczeństwa powinna już być zaszczepiona przeciwko Covid-19. Co więcej – w kwestii zachowania bezpieczeństwa istnieje kilka sprawdzonych już rozwiązań, jak np. obowiązkowa rejestracja. Niemniej jednak dobrym rozwiązaniem jest formuła hybrydowa i powinniśmy się do niej przyzwyczaić – transmisje wideo z wydarzeń, szkolenia czy prezentacje online. I tak właśnie może wyglądać najbliższa przyszłość branży targowej. Nie będzie też prawdopodobnie bankietów i wydarzeń towarzyszących. Rozmowy będą się odbywały przy zachowaniu dystansu. Najważniejsza jest kwestia dobrego przygotowania takiego wydarzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i osób odwiedzających teren targów.”

Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Kolei Wielkopolskich: