Raport z Polski Targi Wydarzenia

TRAKO 2021 nie da się pandemii? [KOMENTARZE]

Trwają wielkie przygotowania do 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku. Czy pandemia nie pokrzyżuje ambitnych planów organizatorów?

Fot. AmberExpo / Facebook

Koronawirus powoli zabija branżę targową i konferencyjną. Pandemia wygrywa z targami Innotrans w Berlinie, które przełożone zostały na 2022 rok, a także zmienia organizację wielu innych podobnej rangi wydarzeń na tryb hybrydowy lub online. Wirusowi stawiają czoła organizatorzy gdańskich Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, intensywnie przygotowując się do wrześniowego wydarzenia. Czy wydarzenie dojdzie do skutku?

14. MTK TRAKO planowane są w tym roku w dniach 21-24 września. To największe i najbardziej prestiżowe tego typu wydarzenie w Polsce i drugie, zaraz po targach Innotrans, w Europie. Organizowane co dwa lata, cieszą się ogromną popularnością w branży transportu szynowego. Wystawy do tej pory odbywały się na dwóch płaszczyznach – w halach oraz pod gołym niebem. Jak pandemia wpłynie na tegoroczne wydarzenie?

Pandemia SARS-CoV-2, wpływa na każdą część naszego życia – mówi Dorota Daszkowska, Dyrektor Projektu. – Nie omija nikogo z nas osobiście i determinuje życie gospodarcze. Przygotowania do tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które mają stałe miejsce, od 1996 roku, w kalendarzu wydarzeń branży transportu szynowego, rozpoczęliśmy już w połowie ubiegłego roku. Ze względu na złożoność procesu przygotowania tak dużego wydarzenia, jakim jest każda kolejna edycja, nie mogliśmy odłożyć działań na czas bezpośrednio poprzedzający TRAKO2021. Naszym celem jest realizacja targów w trybie stacjonarnym. Podejmowane działania uwzględniają dotychczasowe wskazania i wytyczne opracowane przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz będą korygowane o bieżące zalecenia i rozporządzenia administracyjne.