Publikacje Firm Tabor Wydarzenia

Nowa podbijarka w barwach spółki TORPOL [ZDJĘCIA]

Uniwersalna podbijarka Unimat 09-4×8/4S Dynamic to najnowszy nabytek TORPOL S.A. Jedna z najnowocześniejszych w Europie maszyn austriackiej firmy Plasser&Theurer dołączyła do grona wysokowydajnych maszyn budowlanych będących na wyposażeniu Spółki.

Fot. TORPOL

Najnowszy nabytek Spółki jest maszyną służącą do podbijania toru oraz rozjazdów. Wykonywanie prac w zakresie położenia toru i rozjazdów w płaszczyznach pionowej i poziomej wraz z jednoczesną stabilizacją konstrukcji toru zostało połączone w jednej uniwersalnej maszynie. Dotychczas na wyposażeniu Spółki znajdowały się trzy podbijarki austriackiego producenta, z czego tylko jedna z nich pracowała w tej samej technologii.

– Inwestycje w wysokowydajne maszyny zawsze były naszym priorytetem – skomentował Grzegorz Grabowski, Prezes Zarządu TORPOL S.A. – Sprzęt tej klasy doskonale sprawdza się zarówno przy budowie i modernizacji linii kolejowej, jak również jest przystosowany do prac związanych z jej bieżącym utrzymaniem. Szeroko rozbudowana baza sprzętowa stanowi jedną z naszych przewag konkurencyjnych, zapewniając wzrost efektywności ekonomicznej, wysoki poziom  samowystarczalności i elastyczności w prowadzeniu prac budowlanych oraz niezbędny zasób wykonawczy dla potrzeb utrzymania technologii napraw głównych linii kolejowych – podkreślił prezes Grabowski.

 

Czytaj dalej >