Tramwaje Wydarzenia

Tramwaj w barwach Ukrainy na wrocławskich torach

W trzecią rocznicę zaprzysiężenia Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy, MPK Wrocław dało wyraz mocnego symbolicznego wsparcia dla osób, które bronią naszych sąsiadów przed rosyjską zbrojną agresją. Pasażerów po mieście będzie woził tramwaj ozdobiony barwami Ukrainy.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

Od momentu rozpoczęcia barbarzyńskiej, rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów minęło 90 dni.  To czas najeżony zbrodniami wojennymi Rosji, ale i wielkimi odruchami serca Polaków, którzy, na wielu płaszczyznach, pomagają Ukraińcom funkcjonować w tak dramatycznych okolicznościach.

Wojna trwa. Walka Ukraińców o życie, o dom, o rodzinę – trwa. Trzeba o tym przypominać, żeby zaangażowanie w pomoc Ukrainie nie słabło. Ten tramwaj jest symbolem wielkiej pomocy Polaków dla Ukraińców. Pomocy militarnej i humanitarnej. Sytuacji, w których Ukraińcy mogli zostawić pod opieką Polaków to, co mają najdroższe – swoje dzieci, rodziny. Za to należą się Wam wielkie podziękowania, to duża rzecz – mówi Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu.