Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Tramwaje wracają na ulicę Kilińskiego w Łodzi

Od 1 września na odcinek ul. Kilińskiego od ul. Tuwima do al. Piłsudskiego wrócą tramwaje. W okresie wakacyjnym był on wyłączony z użytkowania, z powodu prowadzonych tam prac naprawczych torowiska.

Prace torowe na ul. Kilińskiego (fot. lodz.pl)
Co dalej z kamienicą przy ul. Kilińskiego? (fot. lodz.pl)

Jeszcze dziś, tj. 25 sierpnia, korzystając z wstrzymania ruchu, MPK Łódź przystępuje do naprawy odwodnienia torowiska tramwajowego, wielokrotnie podtapianego w czasie deszczu. Problematyczne jest wskazanie zakresu prac i wymaganego przez to czasu, gdyż nie wiadomo co jest przyczyną dotychczasowych problemów. Szacuje się, że całość może zająć kilka dni, lecz w razie konieczności poważniejszych ingerencji nawet paru tygodni.

Zupełnie inaczej ma sprawa na odcinku ul. Kilińskiego od ul. Narutowicza do ul. Jaracza. Tam wznowienie ruchu wciąż jest niemożliwe z powodu stwierdzenia bezpośredniego zagrożenia zawaleniem kamienicy przy ul. Kilińskiego 49, która od dawna jest w opłakanym stanie. By ją wyburzyć, inwestor musi uzyskać zgodę na wykreślenie obiektu z rejestru zabytków. Minister Kultury wydał podobne pozwolenie, lecz odwołał się od niej łodzianin podający się za społecznego obrońcę zabytków. Wojewódzki Sąd Administracyjny wprawdzie odrzucił to odwołanie, ale łodzianin ponownie odwołał się od tej decyzji, co uniemożliwia jak na razie podjęcie jakichkolwiek czynności związanych z rozbiórką.

Na czas robót ul. Kilińskiego została zwężona (zajęta jest wschodnia część jezdni oraz torowisko), a ruch odbywa się tylko w kierunku południowym, w stronę ul. Przybyszewskiego. Objazdem kursują linie autobusowe Z1 i N3.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej znajdą Państwo na stronie: https://uml.lodz.pl/aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/prace-torowo-kanalizacyjne-na-kilinskiego-utrudnienia-w-ruchu-zmiany-tras-mpk-lodz-id52919/2022/8/23/

Dodaj komentarz