Raport z Polski Wydarzenia

TRANSEXPO 2021 – znamy premiery 15. edycji kieleckich targów!

Trzy targowe premiery od marki Solaris Bus&Coach, siedem autobusów prezentowanych przez MAN-a, najnowszy wodorowy AUTOSAN, prezentacja elektrycznego projektu ARP… Branża długo czekała na powrót Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego i jest doskonale przygotowana do październikowego wydarzenia.

15. jubileuszowa edycja Targów TRANSEXPO miała odbyć się z wielką pompą w październiku 2020 roku. Jest to jednak jedno z najbardziej „pokrzywdzonych” w wyniku pandemii wydarzeń. Mimo chęci wystawców i pełnej mobilizacji Targów Kielce było kilkukrotnie przekładane. W pandemicznej rzeczywistości tegoroczna edycja TRANSEXPO na tle europejskiego rynku wystawienniczego to jednak zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie. Autobusy będzie można zobaczyć jeszcze tylko w Pradzew listopadzie. Mimo, że targi nie będą tak bogate, jak podczas ostatniej edycji w 2018 roku udało się zgromadzić 112 firm z Polski, Austrii, Białorusi, Grecji, Francji, Niemiec, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. A to co przygotowali wystawcy z pewnością nie zawiedzie zwiedzających.

Solaris tradycyjnie zaprezentuje na Transexpo ciekawą ekspozycję, w hali E zobaczymy:

  • Nowość z 2021 roku – autobus elektryczny Urbino 9 LE electric
  • Międzymiastowy autobus elektryczny Urbino 15 LE electric
  • Autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen

Oczywiście światła reflektorów będą skupione na najmniejszym pojeździe z tej gamy – premierowym Urbino 9 LE electric. Przypomnijmy, że 30 września zadebiutował on on-line, a teraz będziemy świętowali jego targowy debiut. MAN zaprezentuje ofertę pojazdów elektrycznych w transporcie pasażerskim.  Nie zabraknie autobusu miejskiego MAN Lion’s City E, produkowanego w fabryce MAN Bus Starachowice oraz minibusów MAN TGE w różnych konfiguracjach, które również powstają w naszym kraju. Przygotowana ekspozycja obejmie dwie klasy MINI i MAXI, w tym: MAN Lion’s Coach, Neoplan Tourliner, MAN eTGE City, MAN eTGE Combi, MAN TGE City oraz MAN TGE Combi. Wodorowy autobus Autosana odbył pierwsze testy drogowe. Pojazd odbył jazdę próbną po sanockich ulicach, a jego oficjalna premiera odbędzie się na Targach Transexpo. W kieleckim ośrodku zaprezentowany zostanie także AUTOBUS ELEKTRYCZNY ARP E-VEHICLES, całkowicie polski projekt małego autobusu elektrycznego z baterią pod podwoziem. Nowości zapowiadają także producenci zabudów specjalistycznych, krzeseł autobusowych czy platform technologicznych działających w komunikacji miejskiej.

Mocnym punktem w programie „Motoryzacyjnej jesieni” będzie HOL-EXPO, czyli Targi Polska Pomoc Drogowa – wydarzenie organizowane przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Polska Pomoc Drogowa.  Zakres branżowy HOL-EXPO obejmuje pojazdy pomocy drogowej, ofertę producentów zabudów pomocy drogowej oraz osprzętu, oświetlenie ostrzegawcze i robocze do pomocy drogowej, także wyciągarki, przyciągarki hydrauliczne i elektryczne, systemy mocowania i podnoszenia ładunku, hydraulika siłowa i sterowanie radiowe. Swoje propozycje przedstawiły także towarzystwa ubezpieczeniowe, asystorzy obsługujący systemy asistance oraz firmy pomocy drogowej. Swój udział w wystawie potwierdziło 20 firm z Danii, Turcji, Włoch i Polski.

Zapraszamy na motoryzacyjne święto do Targów Kielce
od 27 do 29 października!

Dodaj komentarz