Raport z Polski Wydarzenia

Ukradł kabel sterujący ruchem. Nagrała go fotopułapka

Wypalał przy torowisku skradziony kabel sterujący ruchem. Jego obecność na terenie kolejowym nagrała fotopułapka. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w niedzielę 11 września na szlaku Szczecin PodjuchySzczecin Port Centralny SPA. W godzinach wieczornych komendant zmiany SOK z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał sygnał z fotopułapki o obecności osoby postronnej na szlaku. Na miejscu niezwłocznie pojawili się funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej.

– Po przybyciu we wskazany rejon, około 100 metrów od torowiska, mundurowi zauważyli mężczyznę, który wypalał skradzione mienie – informują funkcjonariusze. – W ten sposób chciał odzyskać cenny materiał. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli sprawcę kradzieży. Podczas penetracji pobliskiego terenu Strażnicy odkryli łącznie 40 metrów skradzionego kabla sterującego ruchem.

 

Ujęty mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 

– Kradzieże i dewastacja infrastruktury transportowej może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń w ruchu kolejowym – przypominają funkcjonariusze.

Dodaj komentarz