Pasażer

Ukradł plecak konduktorce. Złodziej zatrzymany w pociągu

Podczas podróży pociągiem przywłaszczył sobie plecak konduktorki. Dodatkowo nie posiadał ważnego biletu na przejazd. Złodzieja zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Złodzieja zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz załoga pociągu (fot. SOK)
Złodzieja zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz załoga pociągu (fot. SOK)

Do kradzieży doszło w poniedziałek, 17 lipca. Pasażer pociągu relacji Zielona Góra GłównaLublin Główny przywłaszczył sobie plecak z rzeczami służbowymi i osobistymi konduktorki. Ta na szczęście szybko zorientowała się w sytuacji i poinformowała o problemie obsługę pociągu. Kradzież zgłoszono lubelskiej służbie dyżurnej SOK.

–  Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie – informuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik prasowy KG SOK. – Kierownik pociągu wskazał sprawcę kradzieży funkcjonariuszom SOK, zanim mężczyzna zdążył opuścić wagon.

 

56-latek był mocno zaskoczony tak szybką reakcją pracowników drużyny konduktorskiej i patrolu SOK. Złodzieja przekazano wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z Komisariatu III Policji w Lublinie, celem dalszego postępowania.

Dodaj komentarz