Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Ukrzaliznytsia apeluje o pomoc

Ukrzaliznytsia apeluje do inwestorów i partnerów o wsparcie finansowe. Bezzwrotna pomoc niezbędna jest do kontynuacji ewakuacji ludności cywilnej i organizacji dla nich schronienia. Środki finansowe UZ chce przeznaczyć także na wsparcie pracowników dotkniętych rosyjską agresją oraz wsparcie działalności statutowej firmy.

Ukrzaliznytsia apeluje do partnerów biznesowych o wsparcie. Obecnie przewoźnik organizuje pociągi ewakuacyjne i pomaga pracownikom ze środków własnych.
Ukrzaliznytsia apeluje do partnerów biznesowych o wsparcie. Obecnie przewoźnik organizuje pociągi ewakuacyjne i pomaga pracownikom ze środków własnych.

– W tle wojskowej agresji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego i trwa, Ukrzaliznytsia kontynuuje swoją pracę – informuje spółka w oświadczeniu. – Obecnie priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej Ukrainy i przetransportowanie jej do bezpieczniejszych regionów. Istotna jest także ochrona zdrowia i życia pracowników. Koleje Ukraińskie kontynuują swoją działalność – w dziedzinie pomocy humanitarnej, ewakuacyjnej i ekonomicznej.

 

Ukrzaliznytsia obecnie na własny koszt ewakuuje ludność cywilną z regionów objętych obstrzałem Rosji.

Od początku wojny – od 24 lutego – Ukrzaliznytsia ewakuowała ponad 3 mln ludzi. Spółka przetransportowała także niezbędne towary na potrzeby biznesu i funkcjonowania państwa.

Mimo swoich działań, Ukrzaliznytsia wciąż jest celem rosyjskich ataków. Niszczony jest zarówno tabor, jak i infrastruktura kolejowa. Kolejarze naprawiają uszkodzony sprzęt i tory z narażeniem życia, Wszystko to, by zapewnić rodakom nieprzerwany transport.

Jak zaznaczają przedstawiciele Ukrzaliznytsi, kolejarze są pewni, że obecna sytuacja nie zatrzyma przewoźnika. Wprowadzi go w nowy etap rozwoju i modernizacji. Dlatego też spółka stara się prowadzić dialog ze swoimi partnerami, doceniając także wszystkich darczyńców i inwestorów.

Wszystkie otrzymane środki UZ przeznaczy na:

  • Wsparcie personelu UZ dotkniętego agresją wojskową
  • Ewakuację i schronienie dla ludności cywilnej
  • Wsparcie działalności statutowej i innych działań pełnionych przez Ukrzaliznytsia podczas wojny

Przewoźnik zapewnia, że otrzymane środki nie zostaną przeznaczone na cele wojskowe.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z przedstawicielami firmy: Yuri Gavrilyuk (gavrilyuk@uz.gov.ua; +380 97 961 75 76) oraz Vladimir Shemayev (shemayev.vv@uz.gov.ua; +380 50 953 54 88).

Informacje prawne dla inwestorów – pod linkiem https://www.uz.gov.ua/about/investors/. Na oficjalnej stronie przewoźnika dostępne są także informacje dot. przekazywania darowizn.

Dodaj komentarz