Aktualności Pasażer

W Gdańsku przejedziemy autobusem, PKM i SKM na wspólnym bilecie

Od kwietnia w gdańskiej komunikacji publicznej wprowadzone zostaną zmiany. Osoby posiadające Kartę Mieszkańca i bilet okresowy, który umożliwiał przejazdy autobusami i tramwajami, będą mogły podróżować także pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej. Warunkiem jest jednak poruszanie się w granicach administracyjnych Gdańska.

Konkretne założenia związane ze zmianami przedstawił kilka dni temu zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu – Piotr Borawski. Jak podkreślił, rozwiązanie to dotyczy tylko posiadaczy biletów okresowych i aktywnej Karty Mieszkańca.

– Gdańszczanie pytają nas, czy będziemy finansować bezpłatną komunikację na kolei dla osób, które jeżdżą w tej chwili bezpłatnie naszą komunikacją miejską. Nie będziemy. Dzieci i seniorzy będą musieli, tak jak do tej pory, kupić bilet kolejowy – podkreślał zastępca prezydent Piotr Borawski, dodając, że trwają rozmowy z Gdynią i Sopotem w kwestii wspólnego biletu. – Jest w nas pełna determinacja ku temu, by w tej kadencji nastąpiła integracja w ramach całego Trójmiasta, a nawet całej metropolii – podkreślił wiceprezydent.

Jeżeli osoby podróżujące nie będą posiadały Karty Mieszkańca, wsiadając do pociągu będą zobowiązane nabyć bilet. Mając tylko bilet okresowy, będzie można poruszać się wyłącznie autobusami i tramwajami.

Gdańscy radni zajmą się uchwałą ws. wspólnego biletu na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska – 30 stycznia.

Dodaj komentarz