Pasażer Wydarzenia

W sierpniu wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów

Wraz z końcem wakacji wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Zmiany obowiązywać będą od 29 sierpnia do 6 listopada. Zapewnią one optymalne kursowanie pociągów, w tym PKP Intercity, na liniach kolejowych, na których prowadzone będą prace inwestycyjne.

W rocznym rozkładzie jazdy 2020/2021 zarządca infrastruktury kolejowej przewidział pięć korekt. Ich zadaniem jest dostosowanie kursowania pociągów do realizowanych na torach prac inwestycyjno-modernizacyjnych.

W związku z pracami prowadzonymi na stacji Warszawa Zachodnia w celu lepszego wykorzystania przepustowości na Warszawskim Węźle Kolejowym, zostały połączone relacje wybranych pociągów.

Dotyczy to m.in. pociągów pomiędzy Warszawą i Bydgoszczą kursujących trasą zmienioną przez Iławę Główną oraz składów kursujących pomiędzy Warszawą a Lublinem, które będą połączone z wybranymi pociągami do/z Łodzi Fabrycznej lub do Wrocławia. Połączone relacje pociągów zwiększą możliwość bezpośrednich podróży.

Zmiany w różnych częściach Polski

Trwają prace na linii PoznańSzczecin. Łączący Szczecin z Warszawą pociąg EIC Chrobry pojedzie w skróconej relacji z Pomorza Zachodniego do Zbąszynka, a na odcinku Zbąszynek – Warszawa będzie kursować jako grupa wagonów przełączana do składu EIC Varsovia.

Ze względu na prowadzone przez zarządcę infrastruktury prace modernizacyjne pociąg IC Lubuszanin kursujący między Zieloną Górą a Chełmem będzie jeździć w skróconej relacji Warszawa – Chełm – Warszawa. Od 1 września do 18 października mieszkańcy Chełma zyskają możliwość bezpośredniego dojazdu do Kołobrzegu i Piły dzięki wydłużeniu relacji składu TLK Zamoyski łączącego na co dzień Hrubieszów z Kołobrzegiem. Z uwagi na prowadzone prace na Warszawskim Węźle Kolejowym także pociąg TLK Słupia z i do Kołobrzegu będzie mieć skróconą relację do Warszawy (nie będzie dojeżdżał do stacji Łódź Fabryczna).