Pasażer

Wakacje z PKP Intercity. W drogę wyruszyło już ponad 2,1 mln osób

W wakacyjne podróże z PKP Intercity wyruszyło już 2,1 mln pasażerów. Z każdym tygodniem liczba ta wzrasta. W stosunku do maja, liczba podróżujących wzrosła już pięciokrotnie.

PKP Intercity podsumowało pierwsze trzy tygodnie wakacji – od 26 czerwca do 19 lipca. Według podanych statystyk, z usług PKP Intercity skorzystało ponad 2,15 mln osób. Z tygodnia na tydzień liczba pasażerów wzrasta o 10 proc.

Pięć razy więcej pasażerów niż w maju

Zestawiając wyniki ostatnich dni z tymi z początku maja, kiedy to PKP Intercity rozpoczęło przywracanie zawieszonych wcześniej połączeń, widoczny jest bardzo duży wzrost liczby podróżnych. Tylko w niedzielę 19 lipca br. spółka miała więcej pasażerów niż przez cały tydzień 4-10 maja br.

Przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń, czyli od 3 maja do 16 maja, PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów. Zaś w ciągu ostatnich dwóch tygodni, od 6 do 19 lipca – ponad 1,33 mln osób, czyli ponad pięć razy więcej.

Bezpieczne podróże

Obecnie do dyspozycji pasażerów jest już ponad 400 połączeń PKP Intercity. Przewoźnik podejmuje liczne działania zapewniające bezpieczeństwo podróży. Każdy pociąg jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż, konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też PKP Intercity wprowadziło obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Obecnie możliwy jest zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity.

Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk.

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk. Przestrzeganie ich jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz współpodróżnych. PKP Intercity udostępniło specjalnie przygotowany poradnik pasażera.

Dodaj komentarz