Tramwaje

Wakacyjna #TORYwolucja trwa. Od soboty prace na kolejnym skrzyżowaniu

MPK Wrocław kontynuuje #TORYwolucję. Od soboty 29 lipca ekipy budowlane pojawią się na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej. Wcześniej prace ruszyły na ul. Legnickiej oraz Kosmonautów.

#TORYwolucja trwa (fot. MPK Wrocław)
#TORYwolucja trwa (fot. MPK Wrocław)

Wrocławskie MPK rozpoczyna ostatni etap inwestycji w jednym z kluczowych miejsc miasta. W ramach zadania torowcy przede wszystkim zajmą się wymianą rozjazdu i skrzyżowania torowego. Nowe szyny zostaną od siebie oddalone na tyle, aby umożliwić tramwajom swobodne mijanie się
na skrzyżowaniu, bez konieczności zatrzymywania.

– Wykorzystujemy wakacyjny czas i staramy się przeprowadzić jak największy front robót. Remont na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, to kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz większy komfort korzystania z komunikacji miejskiej we Wrocławiu – mówi prezes MPK Wrocław Witold Woźny.

 

Oprócz wymiany rozjazdów, remont czeka również tak zwaną „krzyżownicę”, czyli fragment torów, znajdujący się na samym środku skrzyżowania. Ten ważny element łączy ze sobą szyny, pozwalając tramwajom na przejazd w przecinających się kierunkach jazdy.

– Dzięki temu zyskamy pewność, że przejazdy przez skrzyżowanie będą bezawaryjne. Przy okazji remontów staramy się wymieniać jak najwięcej infrastruktury torowej, tak, aby mogła ona służyć przez kolejne lata – dodaje dyrektor ds. inwestycji MPK Wrocław Damian Talaga.

 

Koszt całej inwestycji to 4,1 mln złotych, a zgodnie z planem prace rozpoczną się 29 lipca i zakończą na przełomie września i października. W tym czasie pasażerowie MPK będą musieli liczyć się ze zmianami w kursowaniu tramwajów.

#TORYwolucja – zmiany na liniach

Linia 5

“Piątka” jadąca z Księża Małego w kierunku Oporowa będzie kursowała objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej przez Dworzec Główny i ulicę Kołłątaja do Księża Małego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kromera do pętli Krzyki, zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, tramwaje pojadą od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 7

“Siódemka” jadąca z pętli Poświętne do pętli Klecina, zostanie skierowana objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, linia pojedzie od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 11

Tramwaje linii 11 jadące z pętli Kowale do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim będą kursowały objazdem od ulicy Skargi przez ulicę Teatralną, plac Teatralny, ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Skargi.

Dodaj komentarz