Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich

Zaktualizowany rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 12 czerwca. Po 22 latach pociągi wracają na linię 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Ruszają też składy rowerowe.

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

Na tej trasie pojedzie osiem par pociągów Kolei Dolnośląskich. Na linii pojawią się m.in. połączenia z Wrocławia Głównego do Bielawy, które dojadą do niej przez Sobótkę, zamiast przez Jaworzynę Śląską.

Kąty Wrocławskie z nowymi połączeniami

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wzmacnia połączenia w obrębie Aglomeracji Wrocławskiej nie tylko przez otwarcie nowej linii do Świdnicy przez Sobótkę. Także poprzez zwiększenie liczby połączeń na odcinku między Kątami Wrocławskimi a Wrocławiem Głównym.

Skierowanie niektórych połączeń z Bielawy do Wrocławia przez Sobótkę nie wpłynie na komfort podróżnych na linii z i do Kątów Wrocławskich – dodatkowa para nadal odjedzie z podwrocławskiej gminy o godz. 10:39.

– Łącznie na linii z i do Kątów Wrocławskich pojawią się trzy nowe pary połączeń – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Wraz z otwarciem linii 285 do Świdnicy przez Sobótkę dokonaliśmy wszelkich starań, by przy wciąż uzupełnianym przez naszą spółkę taborze nie obniżać jakości usług na wszystkich obsługiwanych przez nas liniach – czego doskonałym przykładem jest to, że choć pociąg z Bielawy do Wrocławia pojedzie inną trasą, na odcinku z Kątów pojawią się nowe pary pociągów pod szyldem Kolej Dolnośląskich.

 

Wagony rowerowe KD przejdą przegląd P5

Wagon dla jednośladów

W siatce połączeń Kolei Dolnośląskich pojawi oczekiwana przez miłośników rowerowych nowość – wagony KD Cyklo. Od 2 lipca KD wyposażą składy osobowe z Wrocławia Głównego do Sobótki Zachodniej i Świdnicy Przedmieście w pierwszy w Polsce wagon rowerowy. Na tych trzech stacjach będzie możliwość pozostawienia swojego jednośladu w specjalnie przystosowanym do tego wagonie.

Rosnąca popularność tras rowerowych na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie znacząco zwiększyła potrzebę zagwarantowania miejsca na przewóz rowerów.

Wagon, który uruchamiają od lipca Koleje Dolnośląskie jest odpowiedzią na to wyzwanie. Na pewno ucieszy wszystkich cyklistów, którzy korzystają z naszych pociągów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

 

Pociąg z rowerowym wagonem będzie jeździć według nowego rozkładu w soboty i niedziele.

Wakacyjne remonty na liniach, przesiadki na autobus

Do końca sierpnia wykonawca przedłużył prace na odcinku między Siechnicami a Jelczem Laskowice. W tym miejscu przewoźnik wprowadzi komunikację zastępczą.

Po 22 latach wraca połączenie Wrocław – Świdnica przez Sobótkę!

Remonty skutkujące utrudnieniami w połączeniach przewoźnik przewidział na dwóch trasach. To odcinki do Lichkova i z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby, który dalej umożliwia dojechanie do Liberca. Odcinek z Kłodzka w kierunku Lichkova od Usti nad Orlici PLK wyłączy z użytkowania od 1 lipca do końca sierpnia. Z uwagi na to, że zarządca nie pokrywa kosztów realizacji komunikacji zastępczej, przejazdy z Kłodzka do Lichkova będą realizowane w ograniczonym zakresie.

Dodaj komentarz