Tramwaje Wydarzenia

Warszawski motorniczy pomógł pasażerce z zanikiem pamięci

Motorniczy tramwaju linii nr 33 dostrzegł w pojeździe starszą kobietę, której zachowanie wskazywało potrzebę pomocy. Mężczyzna skontaktował się ze Strażnikami Miejskimi, a do czasu ich przyjazdu zaopiekował się pasażerką.

Fot. Warszawska Straż Miejska
Fot. Warszawska Straż Miejska

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia na terenie warszawskiego Mokotowa. Około godz. 20.30 strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali informację o seniorce, która samotnie i bez celu podróżowała tramwajem linii nr 33.

–  Kobietę zauważył motorniczy, a gdy skład dotarł na pętlę u zbiegu Rakowieckiej i Kieleckiej wezwał strażników miejskich – informują mundurowi.

 

W trakcie rozmowy z seniorką funkcjonariusze ustalili jej dane personalne. Zorientowali się jednak, że kobieta ma problemy z pamięcią. Nie wiedziała, gdzie się znajduje i dokąd zamierza pojechać.

– Strażnicy ustalili, że seniorka jest poszukiwana – czytamy w komunikacie. – Jej zaginięcie zgłosił wczesnym popołudniem w komisariacie na Bemowie pracownik domu opieki społecznej. Dzięki temu strażnicy ustalili jej miejsce pobytu i odwieźli na do domu opieki. Około godziny 21.30 kobieta została przekazana personelowi placówki. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w odnalezieniu osób z zanikami pamięci pomagają pozostawione w kieszeniach ich ubrań kartki zawierające dane kontaktowe do opiekunów.

Dodaj komentarz