Raport z Polski Tramwaje

Weekendowe prace na wrocławskich torowiskach. Gdzie wystąpią utrudnienia?

#TORYwolucja we Wrocławiu trwa. Jednak akcja to nie tylko wielkie inwestycje drogowe – to także codzienna żmudna praca, w tym naprawy wymagające natychmiastowej interwencji. Tak właśnie będzie w ten weekend. W związku z koniecznością wykonania napraw, MPK Wrocław wprowadzi czasowe zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Fot. MPK Wrocław

Prace na pl. Powstańców Wlkp. Prowadzone będą w sobotę oraz niedzielę 21-22 sierpnia. Na ul. Świdnickiej przez całą sobotę.

Na pl. Powstańców Wlkp. MPK Wrocław wymieni dwie zwrotnice prowadzące na północny peron węzła “Dworzec Nadodrze”. Na ul. Świdnickiej torowcy wymienią napęd zwrotnicy za przystankiem “Renoma”, prowadzącej w stronę Opery lub Podwala.

– Przez dwa kolejne weekendy (21–22 sierpnia oraz 28–29 sierpnia) będziemy prowadzili naprawę płyt w torowisku na moście Szczytnickim i al. Kochanowskiego – informuje Damian Zdancewicz z Biura Prasowego MPK Wrocław.

Jakich utrudnień spodziewać się mogą mieszkańcy Wrocławia w najbliższy weekend?

Ze względu na prace na pl. Powstańców Wielkopolskich, w dn. 21 i 22 sierpnia:

Tramwaje linii 1 w kierunku Poświętnego i 8 w stronę Karłowic w dniach 21 i 22 sierpnia (sobota-niedziela) będą się zatrzymywały na tymczasowym przystanku, który lokalizowany będzie na wysokości szpitala i następnie pojadą ul. Trzebnicką swoimi stałymi trasami. Uwaga! Wysiadanie na przystanku tymczasowym będzie się odbywało na jezdnię. W związku z tym o bezpieczeństwo podróżnych zadbają pracownicy naszego Nadzoru Ruchu, którzy będą w tym miejscu kierować ruchem drogowym.

W kierunku przeciwnym tramwaje będą kursowały po stałej trasie przejazdu.

Tramwaje linii 15 i 74 będą kursowały w obu kierunkach po stałej trasie przejazdu.

Tramwaje linii 70 w kierunku FAT-u będą zatrzymywały się przy Dworcu Nadodrze na przystanku na pętli dla linii 0P, a następnie na peronie peronie południowym (nr słupka: 20609).

W kierunku przeciwnym tramwaje będą kursowały po stałej trasie.

Autobusy linii 108 w kierunku Pracz Widawskich po wyjeździe z pętli Dworzec Nadodrze zatrzymają się na peronie południowym (nr słupka: 20609) i dalej pojadą stałą trasą przejazdu.

W kierunku przeciwnym pojadą po stałej trasie przejazdu.

Autobusy linii 132 w kierunku Kromera zatrzymają się na Dworcu Nadodrze na peronie południowym (nr słupka: 20609) i następnie pojadą stałą trasą przejazdu.

W kierunku Oporowa autobusy pojadą po stałej trasie przejazdu.

Autobusy linii 144 w kierunku Polanowic zatrzymają się na Dworcu Nadodrze na peronie południowym (nr słupka: 20609)  i następnie pojadą stałą trasą przejazdu.

W kierunku Oporowa autobusy pojadą po stałej trasie przejazdu.

Autobusy linii 240 w kierunku Dworca Autobusowego zatrzymają się na Dworcu Nadodrze na peronie południowym i następnie pojadą stałą trasą przejazdu.

Autobusy linii 247 i 248 w kierunku Polanowic i Poświęckiej zatrzymają się na Dworcu Nadodrze na peronie południowym i następnie pojadą stałą trasą przejazdu.

W kierunku Oporowa autobusy pojadą po stałej trasie przejazdu.

Dodaj komentarz