Raport z Polski Tramwaje

Weekendowe prace na wrocławskich torowiskach. Gdzie wystąpią utrudnienia?

#TORYwolucja we Wrocławiu trwa. Jednak akcja to nie tylko wielkie inwestycje drogowe – to także codzienna żmudna praca, w tym naprawy wymagające natychmiastowej interwencji. Tak właśnie będzie w ten weekend. W związku z koniecznością wykonania napraw, MPK Wrocław wprowadzi czasowe zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Fot. MPK Wrocław

Prace na pl. Powstańców Wlkp. Prowadzone będą w sobotę oraz niedzielę 21-22 sierpnia. Na ul. Świdnickiej przez całą sobotę.

Na pl. Powstańców Wlkp. MPK Wrocław wymieni dwie zwrotnice prowadzące na północny peron węzła “Dworzec Nadodrze”. Na ul. Świdnickiej torowcy wymienią napęd zwrotnicy za przystankiem “Renoma”, prowadzącej w stronę Opery lub Podwala.

– Przez dwa kolejne weekendy (21–22 sierpnia oraz 28–29 sierpnia) będziemy prowadzili naprawę płyt w torowisku na moście Szczytnickim i al. Kochanowskiego – informuje Damian Zdancewicz z Biura Prasowego MPK Wrocław.

Jakich utrudnień spodziewać się mogą mieszkańcy Wrocławia w najbliższy weekend?

Ze względu na prace na pl. Powstańców Wielkopolskich, w dn. 21 i 22 sierpnia:

Tramwaje linii 1 w kierunku Poświętnego i 8 w stronę Karłowic w dniach 21 i 22 sierpnia (sobota-niedziela) będą się zatrzymywały na tymczasowym przystanku, który lokalizowany będzie na wysokości szpitala i następnie pojadą ul. Trzebnicką swoimi stałymi trasami. Uwaga! Wysiadanie na przystanku tymczasowym będzie się odbywało na jezdnię. W związku z tym o bezpieczeństwo podróżnych zadbają pracownicy naszego Nadzoru Ruchu, którzy będą w tym miejscu kierować ruchem drogowym.