Pasażer Raport z Polski

Więcej pociągów na Wybrzeże

Samorząd województwa zachodniopomorskiego zachęca do skorzystania z kolei podczas wakacyjnych podróży nad morze. W rozkładzie jazdy obowiązującym od soboty (25 czerwca br.) pojawiło się więcej pociągów. Wakacyjne składy jadą do Międzyzdrojów, Świnoujścia i Kołobrzegu, a także do Mielna oraz Darłowa. Z połączeń będzie można skorzystać także poza sezonem, ponieważ oferta obowiązuje do końca września.

O zaletach kolei jako środka lokomocji podczas wakacyjnych wyjazdów zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz powiedział:

– Rozpoczęły się wakacje, dopisuje pogoda. Oznacza to zwiększony ruch turystów nad Bałtyk. Dobrze skorzystać zatem z pociągów regionalnych. Nie tylko dlatego, że mamy na Pomorzu Zachodnim najnowocześniejszą flotę w Polsce. Również dlatego, że podróż jest wygodna, bez ewentualnych korków, a przede wszystkim może być tańsza niż autem ze względu na wysokie ceny paliwa.

 

Pociągi co godzinę

Na trasie SzczecinŚwinoujście przez Międzyzdroje przez większą część dnia, szczególnie w weekendy, pociągi będą kursowały przeciętnie co godzinę.

Najszybszy pociąg o nazwie „Błękitny” (odjazd ze st. Szczecin Główny w weekendy o godz. 8:59, a w dni robocze o godz. 9:15) ze Szczecina Głównego do Międzyzdrojów dotrze już po 67 minutach, a do Świnoujścia w 87 minut.

Podobnie jak w roku ubiegłym w wakacyjne weekendy na trasę wyjedzie pociąg Regio „Karsibór” relacji Zielona GóraŚwinoujścieZielona Góra przez Kostrzyn, Mieszkowice, Chojnę, Gryfino i Szczecin (odjazd ze Szczecina Gł. godz. 8:19), który podobnie jak „Błękitny” na odcinku SzczecinŚwinoujście kursować będzie jako przyspieszony (czas przejazdu ze Szczecina do Międzyzdrojów 70 minut a do Świnoujścia 88 minut).

Szybki “Orkan”

Nowością jest szybki, weekendowy, bezpośredni pociąg „Orkan” relacji PoznańŚwinoujście. Kursować on będzie przez Dobiegniew, Bierzwnik, Choszczno, Dolice i Stargard z pominięciem Szczecina Dąbia i Głównego, dzięki czemu czas jego przejazdu np. z Choszczna (odjazd godz. 8:24) do Międzyzdrojów (przyjazd godz. 10:21) będzie krótszy niż 2 godziny, a ze Stargardu (odjazd godz. 9:02) wyniesie jedynie 1 godzinę i 19 minut!

Pozostałe pociągi w zależności od liczby postojów, trasę do Międzyzdrojów pokonają w czasie od 75 do 80 minut, a do Świnoujścia od 90 do 98 minut. Większość pociągów będzie zestawiona z dwóch lub nawet trzech zespołów trakcyjnych, co powinno zapewnić możliwość komfortowej podróży wszystkim chętnym.

Dodatkowe pociągi uruchomione będą także na trasie ze Szczecina do Kołobrzegu, z Koszalina do Mielna oraz ze Sławna i Słupska do Darłowa.

Część pociągów na trasie KołobrzegSzczecin, które poza sezonem kursują jedynie w dni robocze, podczas wakacji kursować będzie codziennie. W sumie na trasie SzczecinKołobrzeg w okresie wakacji codziennie kursować będzie 8 pociągów w każdym kierunku (8 par pociągów).

Wakacyjne pociągi Koszalin – Mielno

Podobnie jak w latach ubiegłych wakacyjne pociągi pojawią się na trasie Koszalin – Mielno.

Przez cały rok, także w wakacje, pociągiem dotrzemy także do Darłowa. Na stacji Sławno pociągi te są skomunikowane z pociągami przyjeżdżającymi tam od strony Szczecina, Koszalina i Słupska. W tym roku poza pociągami relacji Sławno – Darłowo na trasę wyjadą także 3 pary codziennych pociągów bezpośrednich relacji Słupsk – Darłowo – Słupsk.

Dodaj komentarz