Pasażer Raport z Polski

Więcej pociągów na Wybrzeże

Samorząd województwa zachodniopomorskiego zachęca do skorzystania z kolei podczas wakacyjnych podróży nad morze. W rozkładzie jazdy obowiązującym od soboty (25 czerwca br.) pojawiło się więcej pociągów. Wakacyjne składy jadą do Międzyzdrojów, Świnoujścia i Kołobrzegu, a także do Mielna oraz Darłowa. Z połączeń będzie można skorzystać także poza sezonem, ponieważ oferta obowiązuje do końca września.

O zaletach kolei jako środka lokomocji podczas wakacyjnych wyjazdów zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz powiedział:

– Rozpoczęły się wakacje, dopisuje pogoda. Oznacza to zwiększony ruch turystów nad Bałtyk. Dobrze skorzystać zatem z pociągów regionalnych. Nie tylko dlatego, że mamy na Pomorzu Zachodnim najnowocześniejszą flotę w Polsce. Również dlatego, że podróż jest wygodna, bez ewentualnych korków, a przede wszystkim może być tańsza niż autem ze względu na wysokie ceny paliwa.

 

Pociągi co godzinę

Na trasie Szczecin – Świnoujście przez Międzyzdroje przez większą część dnia, szczególnie w weekendy, pociągi będą kursowały przeciętnie co godzinę.