Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Wracają bezpośrednie połączenia Warszawa – Radom

Od 28 czerwca pasażerowie pociągów Kolei Mazowieckich, kursujących na linii R8 WarszawaRadom, nie będą musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Od poniedziałku przewoźnik realizować będzie połączenia bezpośrednie.

Fot. Koleje Mazowieckie

Dzięki otwarciu ostatniego odcinka modernizowanej linii R8 (Lesiów – Radom) przestanie kursować zastępcza komunikacja autobusowa, a pasażerowie dojadą bezpośrednio do stacji Radom. Tym samym skróci się czas przejazdu w tej relacji. Na odcinku Lesiów – Radom, pasażerom zostanie udostępniony nowy przystanek: Radom Stara Wola. Na swoją trasę wróci także przyspieszony pociąg „Radomiak”, który odjedzie ze Skarżyska Kamiennej o godzinie 5:10,
z Radomia o 5:51 i do Warszawy Zachodniej dotrze o godzinie 7:16. W drogę powrotną będzie wyruszał ze stacji  Warszawa Wschodnia o godzinie 16:21 i do Radomia dojedzie o godzinie 17:58 (19:04 w Skarżysku Kamiennej).

– Otwarcie linii do Radomia to bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów, którzy nie będą musieli już przesiadać się do autobusów komunikacji zastępczej. Oprócz tego, że na swoją właściwą trasę wróci pociąg „Radomiak”, uruchamiamy także nowe połączenie przyśpieszone, zastawione z klimatyzowanych wagonów piętrowych, które umożliwi wygodny dojazd do Warszawy przed godziną 7:00 rano i powrót po 15:00 do Radomia i Skarżyska Kamiennej. – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

 

Nowy pociąg przyśpieszony będzie wyruszał ze Skarżyska Kamiennej o godzinie 4:15, (Radom o 4:59), a do Warszawy Zachodniej przyjedzie o godzinie 6:19. W podróż powrotną pojedzie o 15:23 ze stacji Warszawa Główna. Do Radomia dotrze o godzinie 16:50, a do Skarżyska Kamiennej o godzinie 17:34.

Tabele rozkładów jazdy pociągów KM

Całodobowa Informacja kolejowa KM: 22 364 44 44

Dodaj komentarz