Raport z Polski Tramwaje

Wrocław: bilet MPK kupimy w aplikacji Mapy Google

W najbliższych tygodniach rozpoczną się testy opcji kupna biletu komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji Mapy Google. Taką możliwość będą mieli pasażerowie korzystający z urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Nabycie biletu będzie odbywało się zbliżeniowo przy użyciu Google Pay, dlatego w środkach transportu musi być możliwość płatności zbliżeniowej za przejazd.

Jak informuje zespół Google:

– Jeśli korzystasz z transportu publicznego, będziesz mógł zaplanować podróż i zapłacić za przejazd bezpośrednio w biletomacie w pojeździe komunikacji miejskiej. Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł skorzystać z płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko okazać zakupiony bilet do kontroli.

 

Takie rozwiązanie testowane będzie także w innych europejskich miastach m.in. Pradze i Mediolanie. Możliwe, że aplikacja wzbogaci się o kolejne udogodnienie. Mapy Google umożliwiają płacenie za parkingi już w ponad 400 amerykańskich miastach i trwają prace, aby ta funkcja trafiła do Europy.