Raport z Polski Wydarzenia

Wyskoczył z jadącego pociągu i nielegalnie dostał się do Polski

Wyskoczył z jadącego pociągu i próbował nielegalnie przekroczyć granicę polsko-ukraińską. Rannemu mężczyźnie pomocy udzielili ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straż Graniczna i załoga karetki.

Rannego mężczyznę znaleźli przypadkowi turyści (fot. GOPR)
Rannego mężczyznę znaleźli przypadkowi turyści (fot. GOPR)

Do zdarzenia doszło w niedzielę 14 kwietnia. Około godz. 10.30 do centrali GOPR wpłynęło zgłoszenie o rannym mężczyźnie narodowości ukraińskiej, który znajduje się przy granicy polsko-ukraińskiej w dawnej wsi Bukowiec.

Na miejsce równocześnie dotarli ratownicy GOPR oraz załoga karetki pogotowia. Tam pierwszej pomocy udzielali już funkcjonariusze Straży Granicznej.

– Z przeprowadzanego wywiadu okazało się, że mężczyzna wyskoczył z pociągu jadącego po stronie ukraińskiej, następnie nielegalnie przekroczył granicę i z licznymi obrażeniami głowy oraz rąk został znaleziony nieprzytomny przez przypadkowych turystów – relacjonują zdarzenie ratownicy GOPR. – Po udzieleniu pomocy wraz z ratownikami Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku  zadecydowano o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Ranny trafił do szpitala. O jego dalszym losie zadecydują funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policja.

Funkcjonariusze SOK wspierają Straż Graniczną w walce z nielegalną migracją

Dodaj komentarz