Raport z Polski Wydarzenia

Wystawa realistycznego modelarstwa kolejowego w Stacji Muzeum już w ten weekend!

Stacja Muzeum w Warszawie zaprasza wszystkich miłośników kolei na wyjątkową wystawę realistycznego modelarstwa kolejowego. Wydarzenie odbędzie się w weekend – 17-19 września. Organizatorem wystawy jest Fundacja Grupy PKP.

Wystawa realistycznego modelarstwa kolejowego w Stacji Muzeum już w ten weekend!
Fot. Travelarz / Commons Wikimedia

– Będzie to prezentacja makiet stanowiących kopię prawdziwej kolei z przełomu lat 60., 70. i 80. XX wieku. Każda makieta to odrębna scena teatralna, na której ukazany zostanie kolejowy spektakl – informują organizatorzy eventu.

Prezentowane w stolicy makiety były wielokrotnie pokazywane na wystawach w Niemczech, Francji, Niderlandach i Luksemburgu, zbierając uznanie wielu specjalistów z branży i miłośników.

Wizyta w Stacji Muzeum będzie świetną okazją do tego, by przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz i zobaczyć, jak wyglądała oraz jak funkcjonowała kolej w ówczesnej Polsce. Umożliwią nam to członkowie Grupy Modelarskiej “Polska Makieta Modułowa H0”. Na wykonanych przez siebie makietach uruchamiają tabor kolejowy będący repliką oryginalnego taboru kursującego niegdyś po torach na terenie naszego kraju.