Pasażer

Za bilet w pociągach Kolei Śląskich zapłacimy kartą lub BLIKIEM

W pociągach Kolei Śląskich za bilet zapłacimy kartą lub Blikiem. O zmianach poinformowali dziś na konferencji prasowej przedstawiciele przewoźnika.

Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika wyposażone zostały w prawe 300 terminali płatniczych. Płacić w nich będzie można nie tylko kartą, ale także Blikiem.

– Wystarczy tylko podać specjalnie wygenerowany 6-cio cyfrowy kod konduktorowi, a później potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku – tłumaczy przewoźnik.

 

W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM.

– Co najważniejsze, za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie będzie tak zwanej kwoty minimalnej, od której dopiero można płacić kartą. Każda kwota będzie akceptowana – zaznaczają przedstawiciele Kolei Śląskich.