Pasażer Raport z Polski

Zachodniopomorskie: nad morze wybierz się pociągiem [ROZKŁAD]

Wybierając się do Międzyzdrojów, Świnoujścia i Kołobrzegu, a także do Darłowa i Mielna wybierzmy pociąg – zachęca marszałek województwa zachodniopomorskiego, prezentując najnowszą wakacyjną ofertę przewozową.

Rozpoczęcie sezonu letniego zawsze wiąże się ze zmianami w rozkładach jazdy i uruchomieniem dodatkowych połączeń na najpopularniejszych trasach, w tym turystycznych. Województwo Zachodniopomorskie zaprasza mieszkańców do wyjazdów nad morze, radzi jednak, by samochód zamienić na pociąg.

Ze Szczecina do Świnoujścia przez większą część dnia, szczególnie w weekendy, pociągi będą kursowały – średnio – co godzinę. Najszybszy – „Błękitny” ze Szczecina Głównego (odjazd godz. 9:20) do Międzyzdrojów dotrze już po 65 minutach, a do Świnoujścia w 80 minut. Pozostałe pociągi, w zależności od liczby postojów, trasę do Międzyzdrojów pokonają w czasie od 70 do 80 minut, a do Świnoujścia od 85 do 98 minut. Składy będą zestawione z dwóch lub nawet trzech zespołów trakcyjnych, co powinno zapewnić komfort podróży wszystkim chętnym.

– Wygoda, bezpieczeństwo, ekologia – to zalety pociągów. W szczycie sezonu urlopowego, gdy drogi są zakorkowane, pojawia się jeszcze jeden argument: podróż koleją trwa znacznie krócej niż samochodem. Dlatego zachęcamy mieszkańców i turystów, by wybierali ten środek transportu – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Na Pomorzu Zachodnim są doskonałe warunki do wypoczynku, rekreacji. Przybywają do nas tysiące urlopowiczów. Chcemy zapewnić wszystkim jak najlepsze warunki, czyli również komfortowy transport – podkreśla Olgierd Geblewicz.