Raport z Polski Wydarzenia

Zajezdnia tramwajowa WS3 Forteczna z klocków LEGO – premiera na Targach Hobby

Jak na żywo prezentują się tramwaje i autobusy złożone z klocków LEGO? Nietypowe modele podziwiać będzie można na stoisku Mateusza Wawrowskiego, twórcy projektu „Mateusz Buduje” w trakcie Targów Hobby, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 18 i 19 listopada.

Mateusz Wawrowski jest poznańskim motorniczym i wielkim pasjonatem klocków LEGO. Od lat buduje pojazdy komunikacji miejskiej i budynki z nimi związane, zaskakując Polaków swoją precyzją i umiejętnościami. We wrześniu, postanowił zrealizować projekt wyjątkowy.

– We wrześniu 2023 roku rozpocząłem budowę zajezdni tramwajowej WS3 Forteczna z klocków LEGO – mówi Mateusz Wawrowski. – Podczas tegorocznych Targów Hobby zaprezentuję ekspedycję, myjnię i halę warsztatową, a do tego oczywiście tabor tramwajowy i autobusowy.

 

W trakcie Targów Hobby na stoisku dostępni będą Bolek i Lolek, czyli dwa wyjątkowe autobusy szkolne z Bielska-Białej. Ponadto, miniatura pojazdu pomiarowego DiTram Track Explorer oraz autonomiczny autobus Blees BB-1.

– Dla wszystkich małych i dużych fanów klocków LEGO udostępnię tramwaj Solaris Tramino S105p – dodaje autor projektu „Mateusz Buduje”. – Każdy chętny będzie mógł poprowadzić miniaturowy tramwaj pod okiem motorniczego. Podczas Targów Hobby odbędzie się także premiera nowego tramwaju, którego pierwowzór został wyprodukowany przez poznańską firmę Modertrans!

 

Wydarzenie „Katarzynki w miniaturze” odbędą się w dniach 18-19 listopada w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich

W programie:

 

Na gości stoiska czekają wyjątkowe niespodzianki. Partnerami wystawy są Modertrans Poznań,, Solaris Bus&Coach oraz sklep Amuzi. Partnerem medialnym wystawy Mateusza jest „Raport Tramwajowy”

Dodaj komentarz