Raport z Polski Wydarzenia

Zapadł się peron na dworcu w Zakopanem. Ruszyły prace naprawcze [FILM]

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ciągu kilku dni naprawią peron dworca kolejowego w Zakopanem. Jak informuje „Tygodnik Podhalański”, zapadł się fragment nawierzchni. Zarządca podkreśla, że nie ma to wpływu na funkcjonowanie całego dworca.

Zapadnięty peron na dworcu kolejowym w Zakopanem. (Fot. kadr z filmu "Tygodnika Podhalańskiego)
Zapadnięty peron na dworcu kolejowym w Zakopanem. (Fot. kadr z filmu “Tygodnika Podhalańskiego)

Dworzec kolejowy wraz z peronami, oddany do użytku został zaledwie trzy miesiące temu. PKP Polskim Liniom Kolejowym zależało, aby z inwestycją zdążyć przed wprowadzeniem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów 2024/2025.

Na początku marca dziennikarze „Tygodnika Podhalańskiego” opublikowali zdjęcia z zapadniętą nawierzchnią peronu. Jak do tego doszło?

Według PKP Polskich Linii Kolejowych, na stacji Zakopane stwierdzono podmycie nawierzchni fragmentu peronu. Teren został już zabezpieczony. W poniedziałek 4 marca ruszyły prace naprawcze. Te potrwają kilka dni.

Całe zajście wyjaśni specjalnie powołana komisja.

Prace na terenie dworca kolejowego w Zakopanem są częścią większego projektu, realizowanego na tzw. kolejowej zakopiance – linii nr 99 między Chabówką a Zakopanem. Inwestycja prowadzona jest przez firmę ZUE S.A.

Jak informują PKP PLK, ostatnie prace na stacji Zakopane zakończyć się mają w maju 2024 r.

Kolejowa zakopianka – torami pod Tatry

Dodaj komentarz