Tramwaje Wydarzenia

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Wiele osób rannych

Do groźnej kolizji dwóch tramwajów doszło w czwartek popołudniu na jednym łódzkich osiedli. Szczęśliwie nie ma ofiar śmiertelnych, ale wiele osób odniosło obrażenia.

Fot. Policja Województwa Łódzkiego / Facebook
Fot. Policja Województwa Łódzkiego / Facebook

Do zdarzenia doszło ok. godziny 16.30 na południu miasta, na al. Mickiewicza, między ul. Żeromskiego a al. Włókniarzy. Tramwaj linii numer 10 uderzył w tył drugiego pojazdu linii numer 14. Oba zmierzały w kierunku Widzewa. Ruch na trasie został tymczasowo wstrzymany.

Tramwaje, które uległy wypadkowi, to nowoczesne składy Pesa, które nie przejawiały problemów technicznych.

Na miejscu szybko zjawiły się służby ratunkowe, a także funkcjonariusze policji i zastępy straży pożarnej. W obu pojazdach znajdowało się w sumie ok. 100 pasażerów. Początkowo o pomoc medyczną poprosiło pięć osób, lecz z czasem liczba poszkodowanych wzrosła.

– W tej chwili mamy 29 osób poszkodowanych w wypadku, 11 z nich jest w szpitalach – przekazała łódzka policja.

 

Według wstępnych danych, podanych przez służby mundurowe, życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Jedna z osób odniosła jednak cięższe obrażenia. Podejrzewa się uraz kręgosłupa.

Fot. Policja Województwa Łódzkiego / Facebook
Fot. Policja Województwa Łódzkiego / Facebook

Jak przekazała mł. asp. Jadwiga Czyż – Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Motorniczowie byli trzeźwi, ale pobrano od nich krew do dodatkowych badań.

Rzecznik łódzkiego MPK zapowiedział powołanie specjalnej komisji, która zbada przyczyny wypadku.

Zderzenie w Krakowie

Do podobnie groźnego wypadku z udziałem tramwajów doszło w maju br. w Krakowie. Tramwaj 105N najechał na tył Lajkonika. W wyniku zderzenia motorniczy wysokopodłogowego składu został zakleszczony w kabinie. Pasażerowie odnieśli niewielkie obrażenia.

Zderzenie tramwajów w Krakowie. Wielu rannych [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz