global Raport z Polski Wydarzenia

Zespół PUTrain na Railway Division Annual Luncheon w Londynie

Studenci Koła Naukowego Inżynierów Transportu Publicznego Politechniki Poznańskiej, dzięki wygranej w międzynarodowym konkursie Railway Challenge 2023 z projektem PUTrain, mieli zaszczyt wziąć udział w Railway Division Annual Luncheon w Londynie, czyli spotkaniu 1200 przedstawicieli branży kolejowej z Wielkiej Brytanii. – Było to niesamowite doświadczenie i możliwość rozmowy z przedstawicielami wielu sektorów i podmiotów odpowiedzialnych za kolej – komentują.

Udział w wydarzeniu wzięli Faustyna Finke - przewodniczącą Koła Naukowego oraz Michał Pięt - lider projektu PUTrain.
Udział w wydarzeniu wzięli Faustyna Finke – przewodnicząca Koła Naukowego oraz Michał Pięt – lider projektu PUTrain.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Institution of Mechanical Engineers (IMechE) – organizatora konkursu Railway Challenge. Spotkanie rozpoczął przewodniczący Railway Division – Andrew Skinner. Po oficjalnym przywitaniu, zaprezentował na forum zwycięską lokomotywę PUTrain Politechniki Poznańskiej i przywitał delegację zespołu – Faustynę Finke – przewodniczącą Koła Naukowego oraz Michała Pięt – lidera projektu PUTrain. Głos zabrał również specjalista ds. transportu i założyciel firmy Steer – Jim Steer, który podkreślił jak ważna dla Wielkiej Brytanii jest kolej, a bez jej rozwoju nie wyobraża sobie przyszłości miast.

Konkurs Railway Challenge polega na zbudowaniu lokomotywy w skali 1:5,5 i zmierzeniu się w szeregu konkurencji, zarówno dokumentacyjnych jak i tych na torze w angielskim Stapleford. Delegacja zespołu miała możliwość spotkać również osoby odpowiedzialne za organizację konkursu oraz sędziów. Była to szansa na wymianę spostrzeżeń o tegorocznych zawodach. Poruszono kwestie nowych konkurencji takich jak zastosowanie sprzęgu automatycznego w lokomotywie oraz badania aerodynamiki pojazdu.

Polscy studenci z tytułem Grand Champion

Następne zawody odbędą się w dniach 27-30 czerwca. Zespół studentów z Politechniki Poznańskiej będzie walczył o obronę tytułu Grand Champion.

Dodaj komentarz