Raport z Polski Wydarzenia

Zgłoś swojego faworyta do konkursu Dworzec Roku 2021!

Tylko do końca tygodnia możesz wskazać dworce, które wezmą udział w ogólnopolskim konkursie „Dworzec Roku”. Na podstawie wpływających zgłoszeń, niezależni eksperci wybiorą te, które będą rywalizować podczas internetowego głosowania.

Do 11 lipca każdy może zgłosić wybrany dworzec do IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Dworzec Roku”. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Grupy PKP oraz Fundację ProKolej cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

– Nadrzędnym celem konkursu jest nie tylko wyłonienie polskiego dworca kolejowego roku, ale przede wszystkim promocja rozwiązań, które sprawiają, że pociągi stają się coraz chętniej wybieraną formą transportu – podkreślił dr Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, pomysłodawca konkursu – Ogromnie cieszy nas rosnące zainteresowanie udziałem wśród pasażerów i miłośników transportu szynowego, obserwujemy również zaciętą rywalizację także wśród samorządowców i prezydentów miast. Mamy nadzieję, że zdrowe zmagania wpłyną przede wszystkim na poprawę jakości obsługi podróżnego.

 

W najbliższą niedzielę kończy się etap zbierania propozycji polskich dworców kolejowych do konkursu. Po audytach, dokonanych na podstawie obiektywnych kryteriów, takich jak m.in.:

  • atrakcyjność budynku i otaczającej przestrzeni,
  • dostępność dla wszystkich pasażerów (także z niepełnosprawnościami),
  • utrzymanie porządku,
  • poczucie bezpieczeństwa,
  • integracja z lokalnym systemem transportu publicznego,

wybrana zostanie finałowa grupa. O tym, który obiekt wygra, zdecydują m.in. internauci, których głosy będą decydujące. W minionych edycjach w ten sposób oddano ponad 20 000 głosów.