Pasażer Tabor Wydarzenia

Zmiany wśród przewoźników na rynku francuskim

Do tej pory francuski operator kolejowy SNCF miał monopol na organizację obsługi przewozów pasażerskich na trasie między Paryżem i Lyonem. To ma się zmienić – włoski przewoźnik Trenitalia będzie na tej linii obsługiwać codziennie dwa pociągi – przez Mediolan, Lyon, aż do Paryża. W związku z tym koleje francuskie nie pozostają bierne i wprowadzają do pociągów TGV nową klasę.

Zmiany wśród przewoźników

Ulepszona pierwsza klasa

Francuski przewoźnik wprowadza na tej trasie całkowicie nową, ulepszoną pierwszą klasę. Pod nazwą Business Première zaoferuje pasażerom obsługę w standardzie premium. Obejmie ona rozszerzone usługi biletowe, w tym zapewni możliwość uzyskania bezpłatnego zwrotu kosztów do 30 minut od momentu odjazdu pociągu.

W nowej klasie usługi zostaną również bardziej spersonalizowane i dostosowane do Klienta. TGV Pro zapewnia w tym zakresie otwarty dostęp do komfortowej poczekalni w salonikach Grand Voyageur, poczęstunek z napojem i indywidualne przywitanie ze strony opiekuna. Każdy z pasażerów będzie mógł też cieszyć się dostępem do wydzielonej w wagonach strefy biznesowej o podwyższonym standardzie.

Miejsce dla podróżnych oferuje oczywiście najważniejsze usługi, w tym dostęp do internetowej sieci bezprzewodowej. Na trasie Paryż – Lyon utworzono też dedykowaną klientom ofertę obsługi ze strony personelu, między innymi dającą możliwość składania w kawiarni zamówień online wraz z opcją przyniesienia posiłku pasażerowi lub też kontaktowania się z kierownikiem pociągu w razie takiej potrzeby.

TGV udostępnia również aplikację na smartfony oraz system multimedialny wyświetlający filmy i inne materiały. Bilet na pociąg kursujący po wspomnianej trasie kosztuje 142 euro.

Autor: Katarzyna Jarząbek

Dodaj komentarz